Trwa ładowanie...
d4h6lks

Pentagon w warszawskich Włochach?

Minister Obrony Narodowej Bronisław Komorowski zapowiedział w czwartek podczas spotkania z zarządem gminy Warszawa-Włochy powołanie Rady Konsultacyjnej przy ministrze obrony narodowej, skupiającej przedstawicieli armii i środowiska samorządowców.

Share
d4h6lks

Gmina Warszawa-Włochy jest najbardziej zmilitaryzowaną gminą Warszawy - żartował burmistrz Włoch Krzysztof Brzózka. Wynika to m.in. z lokalizacji na jej terenie lotniska Okęcie i zakładów lotniczych PZL Okęcie.

Bronisław Komorowski przedstawił plan budowy nowej siedziby MON tzw. Pentagonu na zbiegu ulic Hynka oraz Żwirki i Wigury. Jest to, ze względów logistycznych i komunikacyjnych najlepsze miejsce w Warszawie - zachwalał burmistrz Brzózka.

Komorowski zapowiedział ponadto prywatyzację PZL Okęcie. Zakupem zainteresowana jest spółka z Hiszpanii. Minister omawiając problemy gminy zwrócił też uwagę, iż port lotniczy Okęcie jest jednym z niewielu na świecie, który nie ma połączenia kolejowego z centrum miasta. Podczas spotkania omówiono możliwości połączenia go liniami kolejowymi również z prawobrzeżną częścią Warszawy. (and)

d4h6lks

Podziel się opinią

Share
d4h6lks
d4h6lks
Więcej tematów