Trwa ładowanie...

PE debatuje nad praworządnością w Polsce. Beata Szydło do Radosława Sikorskiego. "Jest pan kłamcą"

W Parlamencie Europejskim trwa burzliwa dyskusja nt. praworządności w naszym kraju. - Jest pan niegodny tego, żeby mieć mandat z ramienia Polaków. Powinnam pana podać do sądu - powiedział europosłanka PiS do europosła PO.
Share
Beata Szydło zaatakowała Radosława Sikorskiego w Parlamencie Europejskim
Beata Szydło zaatakowała Radosława Sikorskiego w Parlamencie EuropejskimŹródło: Forum, Fot: Aleksiej Witwicki
d2zhnb4

Beata Szydło przekonywała w Parlamencie Europejskim, że "sądy w Polsce są niezawisłe i wolne". Dodała, że Prawo i Sprawiedliwość zostało w Polsce wybrane na kolejną kadencję, co daje tej partii legitymację do dalszych zmian w sądownictwie. Europosłanka PiS podkreśla, że wszystkie nowelizacje są zgodne z wolą Polaków.

Wypowiedź byłej premier skomentował Radosław Sikorski. - Jest pani osobą, która wydała postanowienie, aby nie publikować wyroku TK - powiedział europoseł PO. - Jest pan kłamcą i jest pan niegodny tego, żeby mieć mandat z nadania Polaków. Powinnam pana podać do sądu - odpowiedziała mu wyraźnie wzburzona Szydło.

Przeczytaj: Polska znowu na celowniku Komisji Europejskiej? Chodzi o praworządność

W Parlamencie Europejskim trwa debata dotycząca praworządności w Polsce. Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Viera Jourowa uważa, że "sytuacja sędziów w naszym kraju jest poważna". Jak przypomniała na początku grudnia Sąd Najwyższy orzekł, że Izba Dyscyplinarna nie spełnia wymogów prawa UE ws. niezawisłości. Zwróciła też uwagę, że polskie władze skrytykowały postanowienie SN.

d2zhnb4

Przeczytaj również: Komisja Europejska składa wniosek do TSUE. Jest reakcja polskiego rządu

Zobacz też: Rzecznik rządu o wniosku KE. Sienkiewicz: to jest bełkot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zhnb4

Podziel się opinią

Share
d2zhnb4
d2zhnb4
Więcej tematów