Trwa ładowanie...
d1ptdco

"Pawłowicz wiedziała o kandydaturze do TK". Ryszard Czarnecki o kulisach ustaleń

O kandydowaniu Krystyny Pawłowicz na sędziego Trybunału Konstytucyjnego w Prawie i Sprawiedliwości myślano już cztery lata temu - ujawnia Ryszard Czarnecki, europoseł partii Jarosława Kaczyńskiego. Wyjaśnia, że posłanka celowo nie znalazła się na liście w wyborach do Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1ptdco

Ryszard Czarnecki potwierdził komentarze ws. Krystyny Pawłowicz i decyzji o jej niekandydowaniu do Sejmu. - Według mojej wiedzy, prof. Pawłowicz nie startowała, ponieważ wiedziała, że będzie kandydatem do TK. Według mojej wiedzy, takie były ustalenia - stwierdził w programie Onet Opinie Czarnecki.

Na stwierdzenie, że wtedy posłanka zaprzeczała, polityk PiS odpowiedział: "Być może pani profesor o tym jeszcze wtedy nie wiedziała". - Ale tak o tym myśleliśmy. Zresztą, nota bene, mogę to po latach ujawnić. Była także poważnym kandydatem do Trybunału Konstytucyjnego cztery lata temu - zdradził europoseł PiS.

- Ale z pewnych powodów to nie nastąpiło - dodał, nie precyzując, o jakie przyczyny mogło chodzić.

d1ptdco

Słowa Czarneckiego potwierdzają ustalenia Wirtualnej Polski z końca 2018 r. Już wtedy w kręgach najważniejszych polityków PiS słychać było o nowym zadaniu, jakie Jarosław Kaczyński wyznaczył Pawłowicz.

- Miała otrzymać zapewnienie, że jeśli PiS wygra drugą kadencję, to ona będzie sędzią TK. To było jej niezrealizowanym marzeniem - mówił nam polityk PiS, kiedy posłanka zapowiadała odejście z polityki.

PiS wybrał Pawłowicz i Piotrowicza do TK. Kamiński: Kaczyński ma gdzieś Polaków

Krystyna Pawłowicz kandydatem do TK

Przypomnijmy: Krystyna Pawłowicz - razem z Elżbietą Chojną-Duch i Stanisławem Piotrowiczem - została w poniedziałek wskazana przez Ryszarda Terleckiego jako kandydatka do Trybunału Konstytucyjnego.

d1ptdco

Zgłoszenie kandydatur PiS wywołało falę krytyki. Opozycja, a także byli prezesi TK wskazywali, że czynni politycy nie powinni znaleźć się w tej instytucji.

Źródła: Onet, 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ptdco

Podziel się opinią

Share
d1ptdco
d1ptdco
Więcej tematów