Pawłowicz oskarża opozycję. "Lans na niesprawności"

Mija miesiąc protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Rządzący nie chcą zrealizować ich postulatów finansowych, a pomoc zapewniają im politycy opozycji. Zdaniem poseł PiS Krystyny Pawłowicz nie robią tego bezinteresownie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawłowicz zarzuca opozycji, że promuje się na proteście niepełnosprawnych
Pawłowicz zarzuca opozycji, że promuje się na proteście niepełnosprawnych (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

Parlamentarzyści ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego od początku pobytu niepełnosprawnych w Sejmie mówili, że to protest polityczny. Teraz ten zarzut w stanowczych słowach powtórzyła Pawłowicz, ale swoją uwagę skierowała przede wszystkim przeciw osobom, które wspierają protestujących. Zarzuciła im promowanie się na tym wydarzeniu.

"Lans zdrowych,silnych,bogatych ale polit.przegranych,na niesprawności osób słabszych i uboższych - przed sejmowym biurem przepustek na ul. Wiejskiej trwa..." (pisownia oryg. - przyp. red.) - napisała na Twitterze posłanka PiS.

WP

Dodała, że opozycja "podtyka pod kamery kolejne swe 'ofiary'". Zarzuciła wspierającym niepełnosprawnych, że "czekają tylko na obalenie PIS-u".

Zobacz także: Lichocka: Spełniliśmy wszystkie postulaty z którymi protestujący przyszli do Sejmu

Miesiąc poza domem

WP

Protest w Sejmie trwa już 31 dzień. Rodzice osób niepełnosprawnych mają dwa główne postulaty. Chcą przyznania świadczenia w wysokości 500 zł. Rząd jednak uparcie odmawia. Ponadto, domagają się zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Na ten postulat władza wyraziła zgodę.

Przypomnijmy, że do Sejmu nie wpuszczono m.in. Janiny Ochojskiej czy Wandy Traczyk-Stawskiej. Protestujący oczekują na przybycie Lecha Wałęsy. W czwartek Kuchciński wydał zakaz opuszczania Sejmu dla dwóch niepełnosprawnych mężczyzn. Powodem miało być spotkanie z Janiną Ochojską przed budynkiem. W poniedziałek protestujących chce odwiedzić były prezydent Lech Wałęsa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP