Lech Wałęsa podjął decyzję. Pojawi się u protestujących

Zastanawiał się, ale w końcu się zdecydował. Lech Wałęsa przyjedzie do Sejmu, by spotkać się z protestującymi ponad miesiąc osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Podał też konkretną datę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Walesa odpowiedział na apele Polaków
Lech Walesa odpowiedział na apele Polaków (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
WP

"Informuję protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów że będę u Was (w Sejmie) w poniedziałek 21 maja" - napisał na Twitterze. Wcześniej przyznał, żePolacy piszą do niego, by przyjechał.

Okazuje się, że były prezydent musi zostać wpuszczony do Sejmu. I to bez okazania dokumentów.

WP

Andrzej Grzerzółka potwierdził, że "prezydent Lech Wałęsa, jako była głowa państwa, ma swobodny wstęp do budynków Parlamentu, bez okazywania jakichkolwiek dokumentów". Jak dodał, "poniedziałkowe spotkanie odbędzie się zgodnie z jego życzeniem".

Wałęsa zamieścił kolejny wpis, w którym zwrócił się do osób, planujących przyjść w poniedziałek przed Sejm.

WP

Miesiąc poza domem

Protest w Sejmie trwa już 31 dzień. Rodzice osób niepełnosprawnych mają dwa główne postulaty. Chcą przyznania świadczenia w wysokości 500 zł. Rząd jednak uparcie odmawia. Ponadto, domagają się zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Na ten postulat władza wyraziła zgodę.

Przypomnijmy, że do Sejmu nie wpuszczono m.in. Janiny Ochojskiej czy Wandy Traczyk-Stawskiej. W czwartek Kuchciński wydał zakaz opuszczania Sejmu dla dwóch niepełnosprawnych mężczyzn. Powodem miało być spotkanie z Janiną Ochojską przed budynkiem.

Co więcej nie odbędzie się Noc Muzeów, ani posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży planowane na 1 czerwca.

WP

Zobacz także: Lichocka: Spełniliśmy wszystkie postulaty z którymi protestujący przyszli do Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP