Trwa ładowanie...
d3a9p1n

Paweł Wojtunik przegrał w sądzie. "To odwet"

Paweł Wojtunik nie odzyska poświadczeń bezpieczeństwa - tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny. Były szef CBA zaskarżył decyzję o odebraniu mu dostępu do informacji niejawnych. Zapowiada złożenie skargi kasacyjnej do NSA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Wojtunik nie odzyska dostępu do informacji niejawnych
Paweł Wojtunik nie odzyska dostępu do informacji niejawnych (PAP, Fot: Marcin Obara)
d3a9p1n

Jak ustalił Onet, wyrok w sprawie Wojtunika zapadł 19 kwietnia br. Oznacza on, że decyzja premier Beaty Szydło o cofnięciu mu poświadczeń bezpieczeństwa osobowego została utrzymana. Były szef CBA podkreślał, że pozbawieniu go certyfikatu towarzyszyło "wielokrotne złamanie prawa". Jego zdaniem ustawa o ABW została w jego przypadku wykorzystana do usunięcia ze stanowiska osoby niezależnej od obecnej władzy. O wyroku dowiedział się z mediów.

- Nie można inaczej niż odwetem interpretować faktu ujawnienia informacji o decyzji wydanej przez WSA, zanim zostałem z nią oficjalnie zapoznany - mówi Onetowi Wojtunik. Były szef CBA przekonuje, że on i jego rodzina są prześladowani przez obecne służby ze względu za badanie i komentowanie przypadków nadużyć osób powiązanych z obecnym kierownictwem Biura i ministrem-koordynatorem Mariuszem Kamińskim. - Liczyłem się z działaniami odwetowymi – mówi wprost Wojtunik.

d3a9p1n

W ostatnim czasie były szef CBA udzielił dużego wywiadu tygodnikowi "Wprost". Zarzucił w nim mobbingowanie jego żony, pracującej w ABW. "To co jej zrobiono było świństwem, by nie powiedzieć sk...ysyństwem" - ocenił.

Wojtunik stracił certyfikat bezpieczeństwo po tym, jak rządzący uznali, że "nie daje on rękojmi zachowania tajemnicy" w śledztwie prowadzonym ws. "afery taśmowej".

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet/Wprost

d3a9p1n

Zobacz też: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

d3a9p1n

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3a9p1n

d3a9p1n
Więcej tematów