Trwa ładowanie...
d25ycd2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Paweł Szefernaker krytykuje Grzegorza Schetynę za jego poparcie dla rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. "Jeździ i skarży Polskę, tak wygląda opozycja"

• Grzegorz Schetyna chce rezolucji PE ws. Polski
• Paweł Szefernaker: gratuluję PO lidera, który donosi na Polskę
• Według ministra taka postawa Schetyny jest nie do zaakceptowania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Szefernaker
Paweł Szefernaker (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d25ycd2

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mówił w Radiu Koszalin o zapowiadanej rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski.

- Gratuluję PO nowego lidera, który jeździ i skarży się na Polskę, który donosi na Polskę za granicą, który przygotowuje rezolucję w Parlamencie Europejskim i szuka dla niej większości - mówił Szefernaker. - Tak wygląda opozycja w Polsce - dodał. Ocenił, że Platforma nie potrafi sobie poradzić z komunikacją w Polsce.

Jak podkreślił minister, Prawo i Sprawiedliwość, jeszcze będąc w opozycji, zawsze wspierało polskich przedstawicieli. Jako przykłady podał poparcie dla Donalda Tuska jako kandydata na szefa Rady Europejskiej, czy wsparcie dla Elżbiety Bieńkowskiej, gdy ta starała się o tekę komisarza w KE.

d25ycd2

- Teraz Platforma przeniosła polityczny spór za granicę, przeniosła wewnętrzny spór do międzynarodowego gremium. To jest nie do zaakceptowania, nie jest do zaakceptowania donoszenie na kraj za granicą - mówił.

W sprawie rezolucji szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się 17 marca z przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej Manfredem Weberem. Schetyna wskazywał wówczas, że wszystkie największe kluby w Parlamencie Europejskim "nie akceptują tego, co dzieje się w Polsce". Zapewnił, że w PE jest wystarczająca większość, by taką rezolucję zarządzić. Jej projekt ma przygotować EPL.

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w czwartek podczas wystąpienia na rozpoczęcie szczytu UE w Brukseli wezwał polski rząd do "znalezienia drogi prowadzącej do wyjścia z obecnego impasu".

Według premier Beaty Szydło ta wypowiedź szefa PE zaskoczyła liderów europejskich. - Mnie osobiście sposób bycia pana Schulza nie zaskoczył. Po tych kilku miesiącach, kiedy miałam okazję go poznać i słuchać co mówi, w jaki sposób mówi, uznaję, że ma on specyficzny temperament polityczny. Aczkolwiek uznaję, że słowa, które wypowiedział, były zupełnie nieuprawnione i niepotrzebne - powiedziała Szydło.

d25ycd2

Według premier przewodniczący Parlamentu Europejskiego "niepotrzebnie podgrzewa atmosferę". - Martin Schulz w tej chwili zaczyna niepotrzebnie wracać do prowadzenia polityki przeciwko Polsce; to jest zupełnie niepotrzebne - oświadczyła.

Jej zdaniem "być może Martin Schulz był zainspirowany spotkaniem z politykami PO, którzy wczoraj bardzo intensywnie pracowali nad tym, żeby dyskredytować Polskę w opinii europejskiej".

d25ycd2

Podziel się opinią

Share

d25ycd2

d25ycd2
Więcej tematów