Trwa ładowanie...

Paweł Rabiej kandydatem Nowoczesnej do komisji weryfikacyjnej

Kandydatem Nowoczesnej do komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie będzie Paweł Rabiej, członek zarządu partii - poinformowała przewodnicząca klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Share
Paweł Rabiej kandydatem Nowoczesnej do komisji weryfikacyjnej
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3chj46

- Chcemy naszego kandydata w komisji reprywatyzacyjnej z jednego powodu: uważamy, że co prawda jest to ciało, co do którego mamy dużo wątpliwości, ale dopóki nie ma orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego musimy wyjść z założenia, że ta komisja po prostu funkcjonuje - powiedziała Lubnauer.

Dodała, że celem przedstawiciela Nowoczesnej w komisji weryfikacyjnej ma być między innymi przyglądanie się temu, do jakich zaniechań doszło i "co się złego działo".

Rabiej zaznaczył, że ma świadomość tego jak ciężka i odpowiedzialna będzie praca w komisji weryfikacyjnej. - To są tematy, które trzeba bardzo dogłębnie wyjaśnić, ale mam też oczekiwanie jako potencjalny członek tej komisji, że będziemy je wyjaśniali w sposób rzetelny, w sposób obiektywny z uwzględnieniem wszystkich okoliczności - podkreślił.

d3chj46

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, jako organ administracji, ma badaćzgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Poprzednizgłoszony przez Nowoczesną kandydat Jerzy Meysztowicz nie uzyskał rekomendacji sejmowej komisji. Okazało się bowiem, że członek rodziny posła ubiega się o zwrot nieruchomości w stolicy. W miniony czwartek Sejm wybrał siedmiu członków. Są to zgłoszeni przez PiS: komornik Łukasz Kondratko, poseł Jan Mosiński, poseł Paweł Lisiecki i prawnik Sebastian Kaleta; przez PO: poseł Robert Kropiwnicki; przez Kukiz'15: prawnik Adam Zieliński i przez PSL: radca prawny Bartłomiej Opaliński.

Ws. reprywatyzacji w stolicy toczy się 175 prokuratorskich postępowań.

d3chj46

Podziel się opinią

Share
d3chj46
d3chj46
Więcej tematów