Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz o "wyścigu" w obozie władzy. Rozmowy z PiS

Paweł Kukiz zapowiada rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. - Największą szansę, aby mnie przyciągnąć, ma polityk, który ma moce sprawcze - powiedział lider Kukiz'15.
Share
Paweł Kukiz o "wyścigu" w obozie władzy. Rozmowy z PiS
Paweł Kukiz o "wyścigu" w obozie władzy. Rozmowy z PiSŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d2laaq3

Paweł Kukiz nie podpisze w tym tygodniu porozumienia o współpracy programowej z Jarosławem Gowinem - ustaliła Wirtualna Polska. Z naszych informacji wynika, że Jarosław Kaczyński chce ubiec Gowina i sam ustalić warunki o współpracy programowej między jego partią a ruchem Kukiz’15. "Wyścig" w obozie Zjednoczonej Prawicy Paweł Kukiz skomentował w czwartek wieczorem w Polsat News.

- Mnie troszeczkę razi, że kiedy mamy poważne problemy z COVID-19 i następne zgony, to ważniejsze wydają się takie wyścigi - mówił Kukiz. Dodał, że "niektórzy mogliby powstrzymać się" od tych działań.

- Największą szansę, aby mnie przyciągnąć, ma polityk, który ma moce sprawcze - powiedział lider Kukiz'15. Wskazał, że teraz to prezes PiS ma większą moc sprawczą niż Jarosław Gowin, ale "warto wykorzystać wspólną siłę", aby wprowadzić zmiany proponowane przez Kukiz'15 np. w ordynacji wyborczej.

d2laaq3

Zobacz też: Burza wokół Krystyny Pawłowicz. Andrzej Duda posłucha Barbary Nowackiej?

- Pytają mnie, czy nie boję się oszukania przez Jarosława Kaczyńskiego. Ale to najpierw PiS ma uchwalić naszą ustawę, a później my ich. Nie mogą więc nas oszukać - mówił lider ruchu Kukiz'15 w rozmowie z Dorotą Gawryluk.

Paweł Kukiz: spotkania w następnym tygodniu

Wyjaśnił też, że w czwartek po południu przedstawiciele jego ugrupowania oraz PiS rozmawiali o szczegółach ustaw, które obie strony poprą w Sejmie.

d2laaq3

- Ustawa antykorupcyjna jest dopięta na ostatni guzik; są też projekty o referendach lokalnych oraz innych kwestiach. Opracowujemy nasze projekty tak, by były do zaakceptowania przez PiS w każdej chwili - stwierdził

Paweł Kukiz zapowiedział, że w przyszłym tygodniu prawdopodobnie osobiście spotka się z Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem.

- Poszedłem do Sejmu, żeby zlikwidować kolesiostwo - mówił gość Polsatu, pytany o krytykę ze strony kolegów-muzyków za rozmowy programowe z PiS.

Pod koniec marca Kukiz przekazał, że jego rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością dotyczą m.in. Nowego Ładu, czyli programu mającego wzmocnić polską gospodarkę i życie społeczne po pandemii koronawirusa.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2laaq3

Podziel się opinią

Share
d2laaq3
d2laaq3
Więcej tematów