Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz chwali się ukończeniem kursu organizowanego przez GROM. "Hipotermia, 60 godzin bez snu"

"Dwa pełne dni i noce w lesie, 60-godzinny brak snu, wygrałem sam ze sobą!" - Kukiz nie może uwierzyć, że zaliczył czterodniowy kurs "bez taryfy ulgowej". Zdjęć na razie nie może opublikować.

Share
Paweł Kukiz chwali się ukończeniem kursu organizowanego przez GROM. "Hipotermia, 60 godzin bez snu"Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d296hgo

Paweł Kukiz, który od zawsze pozuje w mundurze i z bronią na swoim zdjęciu profilowym na Facebooku, jest dumny ze swojego survivalowego osiągnięcia. "W ciągu kilku ostatnich dni uczestniczyłem w kursie SERE (Poziom A i Poziom B) , który organizował GROM dla jednej ze Służb Specjalnych. SERE to Survival, Evasion, Resistance, Escape czyli Przetrwanie, Unikanie, Opór w niewoli oraz Ucieczka" - pochwalił się internautom.

"Traciłem orientację, czy to sen czy jawa"

"Najpierw wykłady teoretyczne, a potem praktyka - czyli dwa pełne dni i noce w lesie. Bez taryfy ulgowej. Staram się o zgodę na umieszczenie kilku fotek, które wykonaly Służby w celu dokumentacji. Jeśli ją - mam nadzieję - uzyskam, to zamieszczę wraz z ogólnym opisem tego, co przeżyłem. Teraz powiem tylko, że poziom organizacji kursu był absolutnie profesjonalny. Tak bardzo, że dodając do tego hipotermię połączoną z blisko 60-godzinnym brakiem snu traciłem orientację, czy to sen czy jawa. Więcej szczegółów póżniej. Dla mnie najważniejsze, że wygrałem sam ze sobą. Zaliczyłem!" - pisze znany z bojowej postawy lider Kukiz'15.

"Do pewnego momentu horror"

Kukiz - jak sam zaznacza - wyprzedził ewentualne komentarze w rodzaju "pan się bawi, zamiast pracować". "Chciałbym zaznaczyć, że to nie była zabawa, a od pewnego momentu raczej horror :-) . I że jako członek Komisji Służb Specjalnych miałem wewnetrzny imperatyw, aby w kursie wziąć udział. Po pierwsze: aby poznać namiastkę tego, co czują prawdziwi nasi Żołnierze, którzy uczestniczą w misjach. A po drugie: by zdobyć doświadczenia przydatne przy ewentualnych wizytacjach w krajach objętych konfliktem. Dla własnego bezpieczeństwa".

Gratulujemy i czekamy na chociaż jedno zdjęcie z samego "jądra ciemności".

Źródło: Facebook

d296hgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d296hgo
Więcej tematów