Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz: chcą mnie wykończyć, zerwano ze mną kontrakt

Nie będzie płyty Borysewicz-Kukiz - ogłosił na swoim profilu w serwisie Facebook Paweł Kukiz, muzyk i kandydat na prezydenta RP. Kukiz twierdzi, że kontrakt został zerwany przez firmę Sony Music Polska, mimo że - jak pisze - płyta "jest prawie gotowa". "Chcą, żebym się poddał" - czytamy w oświadczeniu. Firma tłumaczy, że podjęła taką decyzję, ponieważ "globalne zasady zabraniają jej angażowania się w jakąkolwiek działalność polityczną".

Paweł Kukiz: chcą mnie wykończyć, zerwano ze mną kontraktŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
dh97rxs
dh97rxs

Jak napisał Paweł Kukiz, przedstawiciel firmy (Kukiz wymienia nazwisko dyrektora zarządzającego Macieja Kutaka) poinformował go o zerwaniu kontraktu, nie tylko na tę płytę, ale również całego kontraktu o współpracy. Jak twierdzi muzyk, stało się to "w związku z udziałem w kampanii prezydenckiej".

Jak czytamy w oświadczeniu Pawła Kukiza, na argument, że kampania prezydencka kończy się 10 maja, a płyta ma się ukazać w listopadzie, usłyszał odpowiedź przedstawiciela firmy, że "to będzie klapa finansowa (...) bo muzyka nie może być wykonywana przez polityka".

dh97rxs

Jak pisze Paweł Kukiz w oświadczeniu, pytał o możliwość wydania płyty w innym wydawnictwie, ale usłyszał odpowiedź, że "Sony ma wyłączność na Borysewicza". Jan Borysewicz miał być "wyraźnie przestraszony" całą sprawą. Miał prosić Kukiza o wycofanie się z kampanii, powołując się na ostrzeżenia od kogoś znajomego. "Wiem, że Jan przyjaźni się z szefem jednej z największych rozgłośni komercyjnych w Polsce" - czytamy w oświadczeniu Pawła Kukiza.

"Oni po prostu chcą mnie finansowo wykończyć. Chcą, żebym się poddał... Nigdy! Po moim trupie! Przyjdzie wkrótce czas" - kończy wpis Paweł Kukiz.

"Sony Music Entertainment jest międzynarodowym wydawcą muzycznym, któremu globalne zasady zabraniają angażowania się w jakąkolwiek działalność polityczną w tym też w jakiekolwiek inicjatywy związane pośrednio lub bezpośrednio z działalnością polityczną" - brzmi fragment oficjalnego oświadczenia firmy w sprawie oskarżeń Kukiza.

W oświadczeniu, opublikowanym na stronie internetowej Sony Music, dyr. Maciej Kutak zapewnia, że "dotychczasowa współpraca z Pawłem Kukizem, zakładająca również plany na przyszłość, przebiegała bez zakłóceń".

dh97rxs

"Decyzja Pawła Kukiza (o kandydowaniu w wyborach prezydenckich - przyp. Red.) postawiła Sony Music Entertainment Poland w nowej sytuacji biznesowej. Paweł Kukiz decydując się na udział w wyborach prezydenckich de facto czynnie zaangażował się w politykę i rozpoczął kampanię wyborczą. Dla Sony Music Entertainment Poland jest to sytuacja wbrew obowiązującym firmę na całym świecie zasadom" - czytamy w oświadczeniu.

"W zaistniałej sytuacji, nowej dla Sony Music Entertainment Poland, firma podjęła decyzję o wstrzymaniu realizacji zaplanowanego projektu oraz dodatkowo, w wyniku prośby Pawła Kukiza, skierowanej do Sony Music, artysta został zwolniony z obowiązków wynikających z kontraktu fonograficznego. Tym samym Paweł Kukiz ma możliwość wydania kolejnej płyty solowej w innej wytwórni" - tłumaczy dyr. Kutak.

Poprzednia płyta "Borysewicz - Kukiz" została wydana w 2002 roku i zyskała sporą popularność. W czerwcu 2003 roku album uzyskał status złotej płyty.

dh97rxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh97rxs
Więcej tematów