Trwa ładowanie...
dptxn3x

Paweł Juszczyszyn o swojej pracy. "Zdarzały się z pewnością uchybienia"

Zawieszony w obowiązkach Paweł Juszczyszyn apeluje do sędziów, by byli "niezawiśli i odważni". "Nie dajcie się zastraszyć" - prosi. Zaznacza też, że choć z pewnością popełniał błędy, jego orzeczenia zawsze podlegały "kontroli odwoławczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Paweł Juszczyszyn chciał, by Kancelaria Sejmu ujawniła listy poparcia do nowej KRS
Sędzia Paweł Juszczyszyn chciał, by Kancelaria Sejmu ujawniła listy poparcia do nowej KRS (PAP, Fot: Mateusz Marek)
dptxn3x

"Sędzia nie może cofnąć się przed wydaniem bezstronnego orzeczenia z obawy przed grożącymi mu atakami. Apeluję jeszcze raz do sędziów: Nie dajcie się zastraszyć! Bądźcie niezawiśli i odważni!" - napisał na Facebooku Paweł Juszczyszyn.

Sędzia z Olsztyna został zawieszony na miesiąc w wykonywaniu obowiązków. Juszczyszyn, powołując się na orzeczenie TSUE, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia dla członków nowej KRS, którzy wydali wyroki w badanej przez niego sprawie. W związku z sytuacją zareagowała m.in. Rada Ministrów.

dptxn3x

"Zdarzały się z pewnością uchybienia. Nietrudno też znaleźć osoby niezadowolone z rozstrzygnięć sądu. Niemniej wydawane przeze mnie orzeczenia podlegają kontroli odwoławczej" - zaznaczył w swoim wpisie sędzia.

I zapewnił, że "zawsze był niezależny". "Przez niemal 20 lat wydałem tysiące orzeczeń. Do stron odnosiłem się z szacunkiem. Służbę sędziowską niezmiennie wykonuję z pełnym zaangażowaniem" - podkreślił Paweł Juszczyszyn.

Reakcja posłów opozycji na oświadczenie Banasia. Kosiniak-Kamysz oczekuje działań ze strony Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dptxn3x

Podziel się opinią

Share

dptxn3x

dptxn3x
Więcej tematów