Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Stanowisko Rady Ministrów. Chodzi o wymiar sprawiedliwości

Rada Ministrów wyraziła zaniepokojenie postawą sędziów kwestionujących status swoich kolegów. W stanowisku opublikowanym na stronach Kancelarii Premiera czytamy, że takie działania prowadzą do chaosu prawnego i budzą niepokój wśród Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie sytuacją w wymiarze sprawiedliwości
Rada Ministrów wyraża zaniepokojenie sytuacją w wymiarze sprawiedliwości (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-41y0kp

"Podważanie statusu sędziów i prawomocności wydawanych przez nich orzeczeń uderza w konstytucyjne podstawy państwa prawa" - brzmi stanowisko rządu ws. sądownictwa. Ministrowie wyrażają "zaniepokojenie postępowaniem tych sędziów, którzy poprzez swoje publiczne wypowiedzi i działania kwestionują status innych sędziów".

W stanowisku rządu pada oskarżenie o manipulację wydanym 19 listopada br. wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Kierowanie przez jednych sędziów pod adresem drugich apeli o wstrzymanie się od orzekania jest działaniem bezprecedensowym, które godzi w niezawisłość sędziowską i podważa zaufanie do wymiaru sprawiedliwości" - czytamy.

Stanowisko Rady Ministrów. Chodzi o wymiar sprawiedliwości

ycipk-41y0kp

Rada Ministrów podkreśla, że działania podważające konstytucyjny porządek i wpisujące się w kontekst politycznych sporów są "zaprzeczeniem sędziowskiej niezawisłości". Ministrowie z niepokojem odebrali także to, co działo się podczas wieców solidarności z sędziami. Chodzi o postulaty polityczne i niecenzuralne hasła.

Zobacz też: Wulgarne wystąpienie Władysława Frasyniuka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Demonstracje poparcia dla sędziów odbywały się w sobotę w całej Polsce. Impuls dały ostatnie wydarzenia - wyrok TSUE oraz to, jak zinterpretował go Paweł Juszczyszyn. Zażądał on od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia dla sędziów (członków nowej KRS), którzy wydali wyroki, w sprawie, którą badał. - Sędziom nie wolno się bać! - mówił sędzia Juszczyszyn na demonstracji w Warszawie.

ycipk-41y0kp

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów