Trwa ładowanie...
d4kprg8

Sędziowie z Olsztyna rezygnują. Orzekają tam, gdzie Paweł Juszczyszyn

Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski złożyli rezygnację z zajmowanych funkcji. To sędziowie zajmujący stanowiska wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie. Choć nie podali powodów swojej decyzji, rezygnacja ma wiązać się z Paweł Juszczysznem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie z Olsztyna - Anna Szczepańska (na zdjęciu) i Krzysztof Krygielski - złożyli rezygnację z zajmowanych funkcji wiceprezesów
Sędziowie z Olsztyna - Anna Szczepańska (na zdjęciu) i Krzysztof Krygielski - złożyli rezygnację z zajmowanych funkcji wiceprezesów (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d4kprg8

Sędziowie zrezygnowali ze swoich funkcji w trakcie kadencji. Zgodnie z przepisami ich rezygnację musi teraz zatwierdzić minister sprawiedliwości.

Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski zrezygnowali z pełnionych stanowisk w środę rano. Oboje są wiceprezesami Sądu Rejonowego w Olsztynie. Ich szefem jest Maciej Nawacki. - W mojej ocenie oboje nie chcieli uczestniczyć w nagonce, jaka się teraz odbywa na mnie. Nie dziwię im się - powiedział sędzia, cytowany przez PAP.

Sędziowie z Olsztyna rezygnują. Orzekali tam, gdzie Paweł Juszczyszyn

d4kprg8

Szczepańska i Krygielski zrezygnowali w oparciu o art. 27 Ustawy o ustroju sądów powszechnych. Umożliwia on taki krok w trakcie kadencji. Sam Nawacki nie myśli o rezygnacji.

Zobacz też: Wulgarne wystąpienie Władysława Frasyniuka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Domaga się tego część środowiska sędziowskiego. To reakcja na decyzję Nawackiego, który zawiesił na miesiąc orzekającego w jego sądzie Pawła Juszczyszyna. Sędzia, powołując się na orzeczenie TSUE, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia dla sędziów (członków nowej KRS), którzy wydali wyroki w sprawie, którą badał.

d4kprg8

- Sędziom nie wolno się bać! - mówił sędzia Juszczyszyn podczas demonstracji poparcia dla sędziów w Warszawie. W poniedziałek Rada Ministrów wyraziła zaniepokojenie rozwojem sporu o kompetencje i niezależność sędziów.

Czytaj też: Stanowisko rządu ws. sądownictwa. Rzecznik SN odpowiada

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów