Trwa ładowanie...

Sędziowie z Olsztyna rezygnują. Orzekają tam, gdzie Paweł Juszczyszyn

Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski złożyli rezygnację z zajmowanych funkcji. To sędziowie zajmujący stanowiska wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie. Choć nie podali powodów swojej decyzji, rezygnacja ma wiązać się z Paweł Juszczysznem.

Sędziowie z Olsztyna rezygnują. Orzekają tam, gdzie Paweł JuszczyszynŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d3egb1k
d3egb1k

Sędziowie zrezygnowali ze swoich funkcji w trakcie kadencji. Zgodnie z przepisami ich rezygnację musi teraz zatwierdzić minister sprawiedliwości.

Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski zrezygnowali z pełnionych stanowisk w środę rano. Oboje są wiceprezesami Sądu Rejonowego w Olsztynie. Ich szefem jest Maciej Nawacki. - W mojej ocenie oboje nie chcieli uczestniczyć w nagonce, jaka się teraz odbywa na mnie. Nie dziwię im się - powiedział sędzia, cytowany przez PAP.

Sędziowie z Olsztyna rezygnują. Orzekali tam, gdzie Paweł Juszczyszyn

Szczepańska i Krygielski zrezygnowali w oparciu o art. 27 Ustawy o ustroju sądów powszechnych. Umożliwia on taki krok w trakcie kadencji. Sam Nawacki nie myśli o rezygnacji.

Zobacz też: Wulgarne wystąpienie Władysława Frasyniuka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Domaga się tego część środowiska sędziowskiego. To reakcja na decyzję Nawackiego, który zawiesił na miesiąc orzekającego w jego sądzie Pawła Juszczyszyna. Sędzia, powołując się na orzeczenie TSUE, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia dla sędziów (członków nowej KRS), którzy wydali wyroki w sprawie, którą badał.

- Sędziom nie wolno się bać! - mówił sędzia Juszczyszyn podczas demonstracji poparcia dla sędziów w Warszawie. W poniedziałek Rada Ministrów wyraziła zaniepokojenie rozwojem sporu o kompetencje i niezależność sędziów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3egb1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egb1k
Więcej tematów