Trwa ładowanie...

Stanowisko rządu ws. sądownictwa. Rzecznik SN odpowiada

Michał Laskowski zareagował na stanowisko rządu ws. sytuacji w sądownictwie. Rzecznik Sądu Najwyższego stwierdził, że zamiast "straszenia i dyscyplinowania sędziów", rządzący powinni "zastanowić się, co mogą zrobić w tej sprawie".

Share
Stanowisko rządu ws. sądownictwa. Rzecznik SN odpowiadaŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d4jvpey

Rząd powinien ustabilizować sytuację poprzez wydanie konkretnych ustaw - powiedział we wtorek rzecznik Sądu Najwyższego. Sędzia Michał Laskowski przekonywał, że polskie sądy będą się odwoływały do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE.

- W imię tego, żeby sądy były niezawisłe, uczciwe i bezstronne, rząd powinien zastanowić się, co on może zrobić w tej sprawie; ale nie w sensie ustaw dyscyplinujących lub grożeniem odpowiedzialnością karną - podkreślił rzecznik SN.

Stanowisko rządu ws. sądownictwa. Rzecznik SN odpowiada

Rząd wyraził zaniepokojenie postępowaniem sędziów, "którzy kwestionują status innych sędziów, manipulując wyrokiem TSUE z 19 listopada". Stanowisko w tej sprawie zostało opublikowane przez Kancelarię Premiera. Ministrowie odnieśli się też do demonstracji poparcia dla sędziów.

Zobacz też: Wulgarne wystąpienie Władysława Frasyniuka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Odbywały się one w sobotę w całej Polsce. Impuls dały ostatnie wydarzenia - wyrok TSUE oraz to, jak zinterpretował go Paweł Juszczyszyn. Zażądał on ujawnienia list poparcia dla sędziów (członków nowej KRS), którzy wydali wyroki w sprawie, którą badał. - Sędziom nie wolno się bać! - mówił sędzia Juszczyszyn na demonstracji w Warszawie.

d4jvpey

Zdaniem Laskowskiego decyzja sędziego Juszczyszyna nie jest manipulacją wyrokiem TSUE. - Każdy sobie nawzajem może zarzucać manipulowanie. Materiał, który jest w wyroku TSUE, stawia bardzo wiele znaków zapytania co do praworządności w Polsce, prawidłowości powołania KRS i Izby Dyscyplinarnej SN - zaznaczył rzecznik SN, cytowany przez PAP.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jvpey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jvpey
d4jvpey
Więcej tematów