Trwa ładowanie...
d3n4bn8

Paweł Juszczyszyn zawieszony. Prezes sądu w Olsztynie zdecydował

Paweł Juszczyszyn został zawieszony w obowiązkach sędziego. Decyzję w jego sprawie podjął prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki. Wchodzi ona w życie w trybie natychmiastowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Juszczyszyn zawieszony. Prezes sądu w Olsztynie zdecydował
Paweł Juszczyszyn zawieszony. Prezes sądu w Olsztynie zdecydował (WP.PL)
d3n4bn8

- Paweł Juszczyszyn został zawieszony w obowiązkach sędziego - poinformował prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie. Maciej Nawacki podkreślił, że swoją decyzję opiera na art. 130 Ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Paweł Juszczyszyn został zawieszony na miesiąc. Po tym czasie Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecyduje o jego przyszłości. Juszczyszyn nie może odwołać się od decyzji Nawackiego. PAP podkreśla, że w czasie zawieszenia będzie otrzymywał pełne wynagrodzenie.

Paweł Juszczyszyn zawieszony. Prezes sądu w Olsztynie zdecydował

Jedną ze spraw, którymi zajmował się Juszczyszyn była apelacja od wyroku sędziego będącego członkiem nowej KRS. W oparciu o orzeczenie TSUE, pierwszy zakwestionował niezależność tego drugiego i zażądał listy osób, które poparły jego kandydaturę do nowej Rady. Juszczyszyn za ten krok ma też kłopot w postaci postępowania dyscyplinarnego.

d3n4bn8

Zobacz też: Barbara Nowacka o głosowaniu ws. KRS. "PiS idzie w zaparte, to koszmarny błąd"

Juszczyszyn został odwołany z delegacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie bez podania przyczyny przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort wyjaśnił motywy decyzji dzień później - zarzucając podważenie statusu sędziego.

Maciej Nawacki również jest członkiem nowej KRS. W rozmowie z Radiem Olsztyn przyznał, że jedną z osób, która poparła jego kandydaturę był... on sam.

Czytaj też: Sędzia Paweł Juszczyszyn apeluje do swojego środowiska: nie można bać się polityków

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n4bn8

Podziel się opinią

Share
d3n4bn8
d3n4bn8
Więcej tematów