Trwa ładowanie...
d4klb21

Paulina Piechna-Więckiewicz

Najnowsze informacje
3.5
(25 głosów)
Oceń:
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Paulina Piechna-Więckiewicz należy do Wiosny Biedronia. Wywodzi się z SLD. Jest warszawską prawniczką.

Paulina Piechna-Więckiewicz – życie prywatne

Paulina Piechna-Więckiewicz urodziła się 1 grudnia 1983 roku w Warszawie. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, podobnie jak jej mąż Michał Więckiewicz. Para ma dwie córki.

Paulina Piechna-Więckiewicz – działalność polityczna

Paulina Piechna-Więckiewicz i Michał Więckiewicz od lat działają na polskiej scenie politycznej. Obydwoje wywodzą się ze środowiska Federacji Młodych Socjaldemokratów – stowarzyszenia, na czele którego Piechna-Więckiewicz stała w latach 2010-2012. Przez 16 lat, od 2001 do 2017 roku, warszawska działaczka należała do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Widziano w niej następczynię Leszka Millera. Opuściła ugrupowanie po pięcioletnim pełnieniu funkcji wiceprzewodniczącej rady krajowej SLD.

Paulina Piechna-Więckiewicz ma za sobą również trzy kadencje w Radzie Miasta Stołecznego Warszawy i trzy bezowocne kandydatury do Sejmu RP (ostatnią w 2015 roku z ramienia Zjednoczonej Lewicy). W wyborach samorządowych 2018 jej nazwisko znalazło się na liście komitetu Wygra Warszawa, którego liderem był Jan Śpiewak.

Jeszcze przed opuszczeniem SLD Paulina Piechna-Więckiewicz włączyła się w tworzenie Inicjatywy Polskiej skupionej wokół Barbary Nowackiej. W IP pozostała krótko, do 2018 roku (nowe ugrupowanie miało wówczas stać się częścią Koalicji Obywatelskiej).

W 2019 roku Piechna-Więckiewicz dołączyła do partii Wiosna Roberta Biedronia i otrzymała jedynkę na mazowieckiej liście tej formacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4klb21
d4klb21
d4klb21
Więcej tematów
d4klb21