Trwa ładowanie...
d285pbk

Szymonowi Hołowni odmówiono komunii. Parafia komentuje

Szymon Hołownia podzielił się w sieci niecodzienną sytuacją. Kandydatowi na prezydenta odmówiono udzielenia komunii. Parafia, w której do tego doszło, wystosowała oświadczenie i przeprosiła za incydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Hołownia doczekał się przeprosin
Szymon Hołownia doczekał się przeprosin (PAP, Fot: Piotr Polak)
d285pbk

"W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania Komunii Świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Nie powinna ona mieć miejsca. Odpowiedzialny za zamieszanie został upomniany i pouczony o zasadach udzielania Komunii w Kościele Katolickim" - poinformował w oświadczeniu administrator parafii Trójcy Świętej na warszawskim Solcu o. Piotr Ziewiec.

Sytuacja została opisana przez Hołownię w środę wieczorem. Kandydat na prezydenta stwierdził, że podczas wieczornej mszy w kościele karmelitów bosych odmówiono mu udzielenia komunii. Ksiądz miał odwrócić się do niego bokiem i stwierdzić, że przeszkodą są "poglądy", które głosi Hołownia.

d285pbk

Po kilku minutach karmelita skapitulował i udzielił komunii, grożąc palcem kandydatowi na prezydenta. "Przez parę dekad doświadczyłem w moim Kościele wiele, odmawiano mi komunii na rękę, pokrzykiwano że nie tak stoję, ale to - publiczny osąd sumienia - przyznam: wprawia mnie w osłupienie" - uznał Hołownia.

Jeszcze tego samego dnia skontaktował się z nim rzecznik archidiecezji warszawskiej. "Zapowiedział, że sprawa zostanie formalnie wyjaśniona, a ów zakonnik złamał kościelne przepisy, one bowiem wyraźnie stanowią w jakiej sytuacji można odmówić komuś komunii, i jak się o tym mówi, a w tym wypadku ani nie było takiej potrzeby, ani forma nie była zgodna z prawem" - dodał Hołownia.

Zobacz też: Sienkiewicz tłumaczy swój wpis o Donaldzie Tusku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d285pbk

Podziel się opinią

Share
d285pbk
d285pbk
Więcej tematów