Trwa ładowanie...
d1k9t3r

Para Prezydencka pójdzie w Orszaku Trzech Króli

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą, Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystym Orszaku Trzech Króli w Cieszynie - informuje serwis wPolityce.pl. Orszak wyruszy po raz trzeci w historii miasta, jednak pierwszy raz z udziałem pary prezydenckiej.
Share
Para Prezydencka pójdzie w Orszaku Trzech Króli
Źródło: PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik
d1k9t3r

Tradycyjnie 6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego, które w polskiej kulturze bardziej znane jest jednak jako święto Trzech Króli. Uroczystości z udziałem pary prezydenckiej w Cieszynie rozpoczną się w południe mszą świętą w kościele pod wezwanie św. Marii Magdaleny. Przewodniczyć jej będzie biskup diecezjalny bielsko-żywiecki Roman Pindel.

Uroczysty Orszak Trzech Króli rozpocznie się tuż po mszy, na cieszyńskim rynku. Mają wziąć w nim w nim udział wierni ze wszystkich miejskich parafii. - Zaplanowano także wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy - informuje wPolityce i dodaje, że oprócz tradycyjnych jasełek i kolęd w wykonaniu miejscowej młodzieży organizatorzy zaplanowali także "degustację potraw oraz kiermasze m.in. z wyrobami cukierniczymi i rękodzielniczymi." Hasłem, które towarzyszy tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli w Cieszynie, jest franciszkańskie pozdrowienie „Pokój i Dobro”.

d1k9t3r

Podziel się opinią

Share
d1k9t3r
d1k9t3r
Więcej tematów