Trwa ładowanie...
d44ccsx

Papież: przybyłem, by zatrzymać się w milczeniu

W jerozolimskim Instytucie Pamięci o holokauście Jad wa-Szem Benedykt XVI powiedział, że przybył, by oddać hołd milionom ofiar. Wygłasza najbardziej oczekiwane przemówienie tej pielgrzymki.

Share
d44ccsx

- Przybyłem tu, by zatrzymać się w milczeniu przed tym pomnikiem, wzniesionym w hołdzie pamięci milionów Żydów, zabitych w straszliwej tragedii Szoah - mówił papież.

Dodał: - Stracili oni swe życie, ale nie utracą nigdy swych imion: są one na stałe wyryte w sercach ich najbliższych, ich towarzyszy niewoli i tych wszystkich, którzy zdecydowani są nie dopuścić do tego, aby kiedykolwiek podobna groza zhańbiła ludzkość.

Benedykt XVI zapalił znicz w głównej Sali Pamięci Instytutu i złożył wieniec. Spotkał się także z sześcioma ocalałymi z Zagłady i słuchał ich historii.

Według wcześniejszych ustaleń i zapowiedzi Benedykt XVI nie wejdzie natomiast do muzealnej części Instytutu, w której znajduje się wywołujący protesty Watykanu podpis pod portretem papieża Piusa XII. W tekście tym zarzuca się mu m.in. obojętność wobec Zagłady Żydów.

d44ccsx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ccsx
d44ccsx
Więcej tematów