Trwa ładowanie...

Papież Franciszek odwołał spotkanie z kardynałami. Dokucza mu "choroba zakonnic"

U 85-letniego papieża coraz częściej nasilają się różne problemy zdrowotne. W środę Franciszek nagle odwołał spotkanie z kardynałami. Jak podano, chodziło o dolegliwość, którą sam Ojciec Święty nazywa żartobliwie "chorobą zakonnic".

Papież Franciszek (fot.  Stefano Spaziani/Archivio Spaziani/Mondadori Portfolio via Getty Images)
Mondadori PortfolioPapież Franciszek (fot. Stefano Spaziani/Archivio Spaziani/Mondadori Portfolio via Getty Images) Mondadori PortfolioFot: Mondadori Portfolio
d22uob7
d22uob7

"Z powodu bólu w kolanie, zgodnie z zaleceniami lekarskimi, papież Franciszek przerwał zaplanowane na dziś działania, w tym udział w pracach w Radzie Kardynałów" - poinformował Matteo Bruni, dyrektor Watykańskiego Biura Prasowego, cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Ból w prawym kolanie dokucza Ojcu Świętemu już od kilku tygodni. Jak informuje KAI, problem można by rozwiązać chirurgicznie, ale póki co nie jest to możliwe, w związku z innymi schorzeniami, na które cierpi papież.

Swoją dokuczliwą dolegliwość papież Franciszek nazywa żartobliwie "chorobą zakonnic". - Choroba ta była kiedyś tak nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały - mówił przy okazji poniedziałkowej audiencji w Watykanie. - Ale to się uleczy - dodał.

W związku z chorobą papież coraz częściej uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej. Nie może też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym.

"Trwajcie w modlitwie o pokój"

W związku z bólem w kolanie papież nie zawiesił całkowicie swojej aktywności. W środę, podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra, zaapelował do wiernych o modlitwy w intencji pokoju. Mówił, że "ludzkość jest spragniona pokoju i braterstwa".

d22uob7

- Proszę was, byście trwali w nieustannej modlitwie o pokój. Niech zamilknie broń, niech ci, którzy mają władzę, by zatrzymać wojnę, usłyszeli wołanie całej ludzkości o pokój - powiedział Franciszek.

- W tym trudnym momencie, w którym ludzkość jest spragniona pokoju i braterstwa, pilne jest to, by sojusz między ludźmi starszymi i młodymi był owocny i sprawił, aby każdy był świadkiem i pośrednikiem błogosławieństw Boga wśród ludów - dodał.

Źródło: KAI/PAP

Zobacz też: Kontrowersyjne decyzje Watykanu. "Ten gest mógł spotkać się z niezrozumieniem"

d22uob7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22uob7
Więcej tematów