Trwa ładowanie...
d1581t1

Oświadczenie majątkowe Magdaleny Adamowicz. Wpisała spadek po mężu

Magdalena Adamowicz złożyła oświadczenie majątkowe jako eurodeputowana. Dokument został opublikowany na stronie Sejmu. Znalazły się w nim informacje dotyczące m.in. spadku po tragicznie zmarłym mężu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Adamowicz przedstawiła oświadczenie majątkowe
Magdalena Adamowicz przedstawiła oświadczenie majątkowe (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1581t1

Z oświadczenia majątkowego Magdaleny Adamowicz wynika, że europosłanka dysponuje majątkiem wartym ponad 5 mln zł.

Żona tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza otrzymała po nim spadek i poinformowała o tym w dokumencie. Chodzi o pakiet akcji spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, których obecna wartość to 2,37 mln zł.

d1581t1

Europosłanka jest właścicielką 6 mieszkań. Dwa z nich połączono w jedno, mają oddzielnie księgi wieczyste. Są warte 499 i 410 tys. zł i pochodzą ze spadku. Pozostałe mieszkania oszacowano na 1,813 mln zł.

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

Oprócz tego Magdalena Adamowicz dysponuje trzema działkami niezabudowanymi, które są warte łącznie 375 tys. zł.

d1581t1

Oświadczenie majątkowe. Praca Magdaleny Adamowicz

Eurodeputowana oświadczyła, że pracowała jako adiunkt na dwóch uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i zasiadała w radzie nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW. W 2018 r. uzyskała dzięki tym zajęciom przychód w wysokości 118 tys. zł.

Adamowicz otrzymała także wynagrodzenie za pracę w radzie nadzorczej spółki Transrem – 22, 4 tys. zł i wykazała dochody z najmu mieszkań w roku 2018 r. – 110 tys. zł.

d1581t1

Oświadczenie majątkowe Magdaleny Adamowicz. Musi spłacać kredyty

Europosłanka ma 176 tys. zł, 7 tys. franków szwajcarskich, 5,8 tys. dolarów, 1 tys. euro. Jej fundusze inwestycyjne oraz oszczędności na kontach emerytalnych wynoszą 234 tys. zł.

W oświadczeniu wpisała również sześcioletni samochód Mercedes GLK o wartości 67 tys. zł oraz biżuterię, zegarki i dzieła sztuki warte 30 tys. zł.

Na Magdalenie Adamowicz ciążą kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Do ich spłaty obecnie pozostało łącznie ponad 918 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1581t1

Podziel się opinią

Share

d1581t1

d1581t1
Więcej tematów