Trwa ładowanie...
d3nlpzg

Ostrzeżenie przed groźnym wirusem. Wkrótce może dotrzeć do Polski

W najbliższych tygodniach do Polski może dotrzeć groźny wirus amerykańskiej grypy AH3N2. W Stanach Zjednoczonych zmarło przez niego już kilkanaście osób, w tym dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ochrona przed wirusem jest podobna do profilaktyki przy typowej grypie
Ochrona przed wirusem jest podobna do profilaktyki przy typowej grypie (flickr.com, Fot: https://www.flickr.com/photos/williambrawley)
d3nlpzg

W ocenie szefa sanepidu Marka Posobkiewicza, import wirusa to tylko "kwestia czasu".

W całym kraju wirus grypy zaatakował prawie 300 tysięcy ludzi - wynika z najnowszych statystyk Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Tylko na Pomorzu Zachodnim od początku roku do lekarzy z objawami grypy i chorób grypopodobnych zgłosiło się prawie pięć tysięcy osób. W Zachodniopomorskiem do szpitali trafiło prawie 30 osób, u których grypa skończyła się powikłaniami - najczęściej zapaleniem płuc. A szczyt zachorowań dopiero przed nami.

Najczęściej spotykaną w tym sezonie odmianą grypy jest tzw. typ A. Są jednak pierwsze przypadki zarażeniem wirusem tzw. świńskiej grypy. Sanepid uspokaja, że wirus AH1NA nie jest groźniejszy od innych mutacji. Niebezpieczne są jedynie powikłania.

Ochrona przed amerykańskim wirusem jest podobna do profilaktyki przy typowej grypie. Należy unikać niepotrzebnych skupisk ludzkich, często myć ręce oraz nie dotykać poręczy w miejscach publicznych.

Źródło: rmf24.pl

d3nlpzg

Podziel się opinią

Share

d3nlpzg

d3nlpzg
Więcej tematów