Trwa ładowanie...
d4entj1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Oskarżony o szykowanie zamachów na Krymie Ołeh Sencow wciąż w areszcie

Moskiewski sąd przedłużył do 11 stycznia areszt tymczasowy zatrzymanemu w maju ukraińskiemu reżyserowi i działaczowi Majdanu Ołehowi Sencowowi, oskarżonemu o przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie - podała rzeczniczka sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oskarżony o szykowanie zamachów na Krymie Ołeh Sencow wciąż w areszcie
(AFP, Fot: Thomas Samson)
d4entj1

38-letni Sencow, aresztowany przez rosyjskie służby bezpieczeństwa FSB w swym domu w Symferopolu, przebywa w moskiewskim więzieniu Lefortowo, oskarżony wraz z trzema innymi osobami o "terroryzm", "organizowanie grupy terrorystycznej" i "handel bronią", za co grozi do 20 lat więzienia.

FSB zarzuca mu przynależność do małego paramilitarnego ultraprawicowego ugrupowania i planowanie zniszczenia linii wysokiego napięcia, mostu kolejowego i pomnika II wojny światowej.

O uwolnienie Sencowa apelowali do prezydenta Władimira Putina liczni filmowcy rosyjscy, od liberała Andrieja Proszkina po konserwatystę Nikitę Michałkowa, a zaniepokojenie losem Sencowa wyraziło około 20 reżyserów i producentów europejskich, w tym Andrzej Wajda i Pedro Almodovar.

d4entj1

Podziel się opinią

Share

d4entj1

d4entj1
Więcej tematów