Trwa ładowanie...
d2h6lrb

Orange zapłaci ponad pół miliarda kary. Tak zdecydował Trybunał Sprawiedliwości

Orange Polska musi zapłacić ponad pół miliarda zł. kary. Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że sieć nadużywała pozycji dominacji na rynku. Wniosek o uchylenie wcześniejszego wyroku został oddalony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orange Polska zapłaci karę
Orange Polska zapłaci karę (East News)
d2h6lrb

Orange Polska zapłaci półmiliardową karę. Trybunał Sprawiedliwości oddalił wniosek o uchylenie wyroku z 2011 r. Kilka lat temu Sąd UE zdecydował, że sieć Orange nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku. Co bezpośrednio zagroziło konkurencji na rynku.

Orange Polska nadużywało pozycji na rynku

Samo posiadanie statusu bycia dominującą firmą nie jest zabronione. Karze podlegają działania nadużywania takiej pozycji. Do takich czynności zaliczane jest m.in. narzucanie cen na rynku, tym cen wygórowanych, hamowanie rozwoju innych firm, zawieranie umów, które są obciążające dla innych konkurentów.

d2h6lrb

Sieć zapłaci pół miliarda euro kary

W 2011 r. Sąd Unii Europejskiej zdecydował, że Orange Polska dokonała takich nadużyć. Karą za złamanie przez Orange Polska praw konkurencji rynkowej w Polsce, miała być zapłata w wysokości 127,6 mln euro. Główny powodem było ograniczanie przez Orange Polska dostępu do swojej sieci innym operatorom. Przez co nie mogli skutecznie konkurować na rynku.

Trybunał Sprawiedliwości uchylił wniosek

Od tej decyzji spółka Orange Polska próbowała się odwołać. Trybunał Sprawiedliwości nie dopatrzył się nieprawidłowości w pierwszym procesie, dlatego też podtrzymano wcześniejszą decyzję. Operatora telekomunikacyjnego nie ominie już kara.

d2h6lrb

Źródło: Bankier.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

d2h6lrb

Podziel się opinią

Share

d2h6lrb

d2h6lrb
Więcej tematów