Trwa ładowanie...

Orange zapłaci ponad pół miliarda kary. Tak zdecydował Trybunał Sprawiedliwości

Orange Polska musi zapłacić ponad pół miliarda zł. kary. Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że sieć nadużywała pozycji dominacji na rynku. Wniosek o uchylenie wcześniejszego wyroku został oddalony.

Orange zapłaci ponad pół miliarda kary. Tak zdecydował Trybunał SprawiedliwościŹródło: East News
dh97rxs
dh97rxs

Orange Polska zapłaci półmiliardową karę. Trybunał Sprawiedliwości oddalił wniosek o uchylenie wyroku z 2011 r. Kilka lat temu Sąd UE zdecydował, że sieć Orange nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku. Co bezpośrednio zagroziło konkurencji na rynku.

Orange Polska nadużywało pozycji na rynku

Samo posiadanie statusu bycia dominującą firmą nie jest zabronione. Karze podlegają działania nadużywania takiej pozycji. Do takich czynności zaliczane jest m.in. narzucanie cen na rynku, tym cen wygórowanych, hamowanie rozwoju innych firm, zawieranie umów, które są obciążające dla innych konkurentów.

Sieć zapłaci pół miliarda euro kary

W 2011 r. Sąd Unii Europejskiej zdecydował, że Orange Polska dokonała takich nadużyć. Karą za złamanie przez Orange Polska praw konkurencji rynkowej w Polsce, miała być zapłata w wysokości 127,6 mln euro. Główny powodem było ograniczanie przez Orange Polska dostępu do swojej sieci innym operatorom. Przez co nie mogli skutecznie konkurować na rynku.

dh97rxs

Trybunał Sprawiedliwości uchylił wniosek

Od tej decyzji spółka Orange Polska próbowała się odwołać. Trybunał Sprawiedliwości nie dopatrzył się nieprawidłowości w pierwszym procesie, dlatego też podtrzymano wcześniejszą decyzję. Operatora telekomunikacyjnego nie ominie już kara.

Źródło: Bankier.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

dh97rxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh97rxs
Więcej tematów