Trwa ładowanie...

Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku o odwieszenie sprawy Mariusza Kamińskiego

Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku o odwieszenie sprawy Mariusza Kamińskiego. Postępowanie kasacyjne ws. byłego szefa CBA nadal jest zawieszone - informuje PAP.

Share
Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku o odwieszenie sprawy Mariusza Kamińskiego
Źródło: PAP/EPA
d3j6vgo

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali w 2015 r. skazani na trzy lata więzienia. Sprawa dotyczyła przekroczenia uprawnień i nielegalnych działań operacyjnych CBA. Ich dwóch podwładnych skazano na kary 2,5 roku więzienia.

Rozpoznanie sprawy Kamińskiego zostało zawieszone, bo marszałek Sejmu zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o rozstrzygnięcie "sporu kompetencyjnego" między Sądem Najwyższym a prezydentem. Rozstrzygnięcia jeszcze nie ma, ale Sąd Najwyższy zdecydował, by sprawę wniosku jednej ze stron rozpoznać. Wniosek o podjęcie postępowania pełnomocnik uzasadnia równością wobec prawa - podała Informacyjna Agencja Radiowa.

d3j6vgo

Pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych wnieśli kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie.

W listopadzie 2015 r. zostali oni ułaskawieni przez Prezydenta RP, co stanowiło precedens. Na rozprawie kasacyjnej 7 lutego 2017 r. Sąd Najwyższy odroczył rozpoznanie sprawy i zwrócił się do sądu z pytaniem prawnym dotyczącym konstytucyjnego prawa łaski.

Zobacz także: Pierwszy dzień wakacji. Sprawdzamy jak Polacy wypoczywają nad Bałtykiem

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3j6vgo

Podziel się opinią

Share
d3j6vgo
d3j6vgo
Więcej tematów