Trwa ładowanie...
d3btikv
IAR

Opozycja odwołała spotkanie w sprawie TK. Paweł Kukiz: kpina z ruchu Kukiz' 15, kpina z Polaków

• Opozycja odwołała spotkanie w sprawie TK • Termin przełożono na wtorek, na godzinę 16 • Chcemy dać rządowi czas na odpowiedź KE - stwierdzili liderzy opozycji • Kukiz: kolejny odcinek telenoweli w sprawie TK
Share
Opozycja odwołała spotkanie w sprawie TK. Paweł Kukiz: kpina z ruchu Kukiz' 15, kpina z Polaków
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d3btikv

Opozycja odwołała zaplanowane na godz. 15 spotkanie w sprawie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Miały w nim uczestniczyć cztery kluby parlamentarne: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz '15.

- Przed kilkunastoma minutami pojawiła się informacja z Komisji Europejskiej, dotycząca podjęcia dalszych działań Komisji, z tej przyczyny podjęliśmy decyzję, żeby przenieść dzisiejsze spotkanie na wtorek na godz. 14 - powiedział prezes PSL Włodzimierz Kosiniak-Kamysz.

Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń, dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, wskazując, że jeśli do tego dnia to się nie stanie, przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju.

d3btikv

- Chcemy dać szansę premier Beacie Szydło. Dlatego przekładamy spotkanie na wtorek - tłumaczył lider PO Grzegorz Schetyna. - Sprawa jest poważna i coraz trudniejsza dla Polski. Chcemy pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni - tłumaczył. - Zapraszaliśmy w sobotę, dzisiaj jest inna sytuacja, nowa. Jeżeli w poniedziałek polski rząd będzie gotowy do odpowiedzi KE, we wtorek jesteśmy otwarci, żeby się spotkać i o tym rozmawiać. Deklarujemy chęć rozwiązania konfliktu wokół TK - powiedział.

Jak dodał, jeśli próby tej nie podejmą ani premier Beata Szydło, ani prezes PiS Jarosław Kaczyński, "sytuacja wokół Polski będzie eskalować". - To grozi wejściem na drogę, z której nie będzie już powrotu - ocenił.

Ryszard Petru zaznaczył, że przesunięcie terminu spotkania ma na celu danie szansy rządowi. - Jesteśmy dalej otwarci na dialog, ale decyzja jest teraz po stronie rządu - podkreślił. - Najprostszym sposobem rozwiązania konfliktu konstytucyjnego w Polsce jest opublikowanie wyroku TK. Mamy konkretny termin, do którego rząd ma czas to zrobić. Boję się, że po poniedziałku sytuacja w Polsce i percepcja Polski na świecie może być dużo gorsza - dodał lider Nowoczesnej.

- Dzisiejszy dzień to kolejny odcinek telenoweli w sprawie TK - tak podsumował decyzję o przełożeniu spotkania Paweł Kukiz. - Odwołanie spotkania to kpina z ruchu Kukiz' 15, kpina z wyborców, kpina z Polaków.

Kukiz powiedział, że nie weźmie udziału w przełożonym na wtorek spotkaniu.

d3btikv

- Partiokraci robią wszystko, by nie doszło do rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ten system im pasuje, mogą naród nadal doić, oszukiwać, rozkradać i walczyć o swoje partykularne, oligarchiczne interesy - powiedział.

- Witam państwa bardzo serdecznie na kolejnym odcinku telenoweli pt. "Trybunał Konstytucyjny", odcinek 267. Reżyseria: "System ustrojowy Polski", w rolach głównych Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna, Kosiniak-Kamysz aktor obu ról - powiedział, nawiązując do wtorkowego spotkania z PiS, w którym wziął udział lider PSL.

O organizacji spotkania w sprawie rozwiązania kryzysu konstytucyjnego liderzy opozycji poinformowali w sobotę. PiS od początku zapowiadało, że nie weźmie w nim udziału. - Nie będziemy wpisywać się w narrację opozycji - tłumaczył prezes PiS odrzucając zaproszenie.

Klub Kukiz'15 swoją obecność uzależniał od udziału kamer.

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów