Trwa ładowanie...

Ojciec Rydzyk jakiego nie znacie. Przekazał milion złotych dla ubogich

Związana z ojcem Tadeuszem Rydzykiem Fundacja "Nasza Przyszłość" poinformowała, że ponad 1,16 mln zł rozdysponowała na pomoc osobom ubogim.

Share
Ojciec Rydzyk jakiego nie znacie. Przekazał milion złotych dla ubogich
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d28vof6

WP dotarła do najnowszych dokumentów finansowych Fundacji "Nasza Przyszłość", której jednym z założycieli jest o. Tadeusz Rydzyk. Fundacja w 2018 roku uzyskała 4,3 mln zł z darowizn w ramach 1 proc. od podatku PIT. W sprawozdaniu czytamy, że ponad 1,16 mln zł rozdysponowano w ramach akcji charytatywnej pomocy dla osób ubogich.

Fundacja zakupiła żywność i artykuły higinieczne, które trafiły później do kilku instytucji pomocy społecznej. Wśród nich są dom pomocy społecznej w Bornem Sulimowie, świetlica środowiskowa prowadzona przez Klasztor Sióstr Nazaretanek w Szczecinku oraz kilka domów dziecka.

Efekt pomocy posłów PiS. 4,3 mln zł

Przypomnijmy, że już sama akcja zbierania darowizn z 1 proc. przez "Naszą przyszłość" wzbudziła kontrowersje. Do pomocy zaangażowano sympatyzujących z ośrodkiem toruńskim posłów i senatorów partii Prawo i Sprawiedliwość. Pracownicy biur parlamentarzystów za darmo wypełniali PIT-y i pomagali w rozliczeniach, ale pod warunkiem, że 1 proc. z podatku trafi na fundację związaną z ojcem Rydzykiem.

d28vof6

- Gdyby milion ludzi, chociażby tylko po złotówce płaciło, to mamy już milion złotych. Niech nikt tego nie zmarnuje, to będzie zapisane w Niebie - zachęcał na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Dzięki mobilizacji sympatyków ojca Rydzyka, fundacja mogła pochwalić się jednym z lepszych wyników spośród organizacji pożytku publicznego w Polsce. Na pomoc ubogim wydano co czwartą zebraną złotówkę. Fundacja poinformowała, że nikt z zarządu oraz rady fundancji nie pobiera wynagrodzenia.

Sklep internetowy. O. Rydzyk ma kawę pod własną marką

1,57 mln zł wyniosła dotacja fundacji na produkcję filmu fabularnego "Nędzarz i Madame" o św. bracie Albercie, nad którym pracują wychowankowie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Z kolei 1,47 mln zł Fundacja przekazała na stypendia, szkolenia i warszaty dla dzieci i młodzieży.

Co ciekawe okrągły milion przyniosła fundacji działaność godpodarcza, w tym wpływy ze sklepu internetowego Splendor24.pl. Można w nim kupić książki o tematyce religijnej jak np. "Boży poradnik antydepresyjny", czy poradnik "Antybiotyki z apteki Pana Boga" na nawet zdrowotny smalec gęsi i krem "Mazidło klasztorne". Na liście bestsellerów znajduje się kawa o nazwie "Allejuja i do przodu" (słynne powiedzonko dyrektora Radia Maryja), a także curkierki "Krówki anielskie".

Masz newsa , zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28vof6

Podziel się opinią

Share
d28vof6
d28vof6
Więcej tematów