Trwa ładowanie...

Ogromne kolejki przed mobilnymi punktami szczepień. Dr Grzesiowski upomina

Od soboty można zaszczepić się na COVID-19 bez wcześniejszego zapisu. Mobilne punkty szczepień pojawiły się w 16 miastach w Polsce. Akcja "Zaszczep się w majówkę" cieszy się sporym zainteresowaniem. Ogromne kolejki ustawiły się po to, aby przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Dr Grzesiowski upomniał wszystkich chętnych na szczepienia. "Maska i dystans" - zaapelował lekarz.

Share
"Zaszczep się w majówkę". Kolejka przed punktem mobilnym w Gdyni
"Zaszczep się w majówkę". Kolejka przed punktem mobilnym w Gdyni Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d2njv1h

Dr Paweł Grzesiowski odniósł się do akcji "Zaszczep się w majówkę". Specjalista zwrócił uwagę na to, że przed mobilnymi punktami szczepień ustawiły się długie kolejki.

Lekarz przypomniał o tym, że nadal mamy pandemię, dlatego stojąc w kolejce, należy zachować dystans. Oprócz tego wszyscy chętni na szczepienie powinni mieć zasłonięte maseczką nos oraz usta.

d2njv1h

"Obserwując relacje z dzisiejszych (sobota - przyp. red.) majówkowych szczepień w punktach masowych szczepień, warto przypominać, że mamy pandemię i w kolejce na szczepienia można się zarazić, mimo że wszyscy są teoretycznie zdrowi. Zakażamy 1-2 dni przed wystąpieniem objawów, tak więc maska i dystans" - napisał na Twitterze dr Paweł Grzesiowski.

Zobacz też: Szczepienia bez zapisów. Gigantyczna kolejka w Warszawie

"Zaszczep się w majówkę". Ogromne kolejki przed mobilnymi punktami szczepień

Akcja "Zaszczep się w majówkę" wystartowała w sobotę 1 maja. Chętnych na szczepienia jest bardzo dużo. Mobilne punkty szczepień stanęły w największych miastach w Polsce. Są to: Warszawa, Łódź, Wrocław, Szczecin, Poznań, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Kraków, Białystok, Gdynia, Rzeszów, Opole, Chorzów, Kielce, Olsztyn.

Chętni na szczepienia musieli czekać po kilka godzin. W Warszawie nie było widać końca kolejki. W Krakowie natomiast pierwsi zainteresowani ustawili się już o 4 nad ranem. Mieszkańców Wrocławia i okolic nie wystarszył nawet deszcz.

d2njv1h

Z racji dużych kolejek przed mobilnymi punktami szczepień, w niektórych miejscach musiała interweniować policja oraz wojsko. Mundurowi informowali o tym, że najprawdopodobniej dla niektórych osób zabraknie już szczepionek.

Mobilne punkty szczepień z dodatkowymi dostawami

W sobotę pierwszy dzień akcji "Zaszczep się w majówkę" skomentował Michał Dworczyk. Pełnomocnik ds. szczepień w Polsce przekazał, że w związku z ogromnym zainteresowaniem szczepieniami do każdego z punktów w niedzielę rano dotrze dodatkowych 1000 szczepionek na COVID-19.

"Powoli kończy się pierwszy dzień akcji szczepień na majówkę. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za sprawną organizację! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek. Zapraszamy jutro i pojutrze" - napisał Michał Dworczyk.

Szczepienia bez zapisu. Akcja trwa przez całą majówkę

Akcja "Zaszczep się w majówkę" będzie trwać także w niedzielę 2 maja oraz w poniedziałek 3 maja. Przypomnijmy, że szczepionkę na COVID-19 można przyjąć bez wcześniejszego rejestrowania i zapisywania się. Jedynym wymogiem jest aktywna e-rejestracja.

d2njv1h

Aby się zaszczepić, wystarczy więc udać się do mobilnego punktu szczepień i przejść standardową kwalifikację. Następnie chętnym podana zostanie jednodawkowa szczepionka na COVID-19 firmy Johnson&Johnson.

Dokładne adresy mobilnych punktów szczepień, a także godziny ich otwarcia znajdują się na oficjalnych stronach urzędów wojewódzkich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2njv1h

Podziel się opinią

Share
d2njv1h
d2njv1h
Więcej tematów