Trwa ładowanie...
d3r59kr

Oficer CBA miał ujawnić aferę obyczajowa w PiS. Służby chcą zastraszyć jego prawnika?

Jak ustaliła nieoficjalnie WP, niewykluczone, że w śledztwie dotyczącym byłego oficera CBA Wojciecha J. zarzuty może usłyszeć również jego obrończyni. To ona pod koniec marca złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa Biura Ernesta Bejdę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agent CBA twierdzi, że kierownictwo Biura nie dopełniło obowiązków
Agent CBA twierdzi, że kierownictwo Biura nie dopełniło obowiązków (East News, Fot: East News)
d3r59kr

Chodzi o mecenas Beatę Bosak-Kruczek, która reprezentuje byłego oficera CBA Wojciecha J. w sporze z kierownictwem Biura. Prywatnie to żona innego byłego funkcjonariusza Biura Andrzeja Kruczka. Kruczek pracował w CBA od 2006 roku. Został wyrzucony z Biura, po tym, jak ujawnił podejrzane relacje szefa CBA Ernesta Bejdy z jednym z bohaterów afery reprywatyzacyjnej. Od czasu zwolnienia ze służby w marcu 2017 roku, Kruczek walczy o sprawiedliwość w sądach. Byłego oficera CBA reprezentuje jego żona.

To mecenas Kruczek złożyła w imieniu Wojciecha J. zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa Biura Ernesta Bejdę. Zawiadomienie trafiło do prokuratury regionalnej w Rzeszowie. Były oficer CBA sprawą próbował zainteresować również Kancelarię Premiera i Mateusza Morawieckiego, ale - jak ujawniło Radio Zet – jego raport nie został przekazany do KPRM.

W zawiadomieniu Wojciech J. ujawnia kilkanaście dowodów m.in. dotyczących "nieuprawnionego dostępu do jego szafy pancernej podczas, kiedy był w dyspozycji szefa CBA". To z tego sejfu miała zaginąć płyta z nagraniem z agencji towarzyskich na Podkarpaciu. Na nagraniu jeden z czołowych polityków PiS miał w 2014 roku uprawiać seks z nieletnią Ukrainką. Według byłego oficera CBA – takich nagrań było więcej.

d3r59kr

Zobacz także: Fiasko zapowiedzi Macierewicza. Krzysztof Brejza komentuje

W odpowiedzi CBA również zawiadomiło prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez Wojciecha J. Chodzi o poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz złożenie zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było. - W mojej ocenie nigdy nie było żadnego nagrania, ono zostało wymyślone na użytek tego, by nie odejść ze służby. Zrobiono to w sposób perfidny i paskudny – argumentował Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych. Zastępca Mariusza Kamińskiego powiedział, że "Wojciech J. fałszował dokumentację służbową".

Według naszych informatorów, konstrukcja prawna zawiadomienia CBA nie jest przypadkowa. – Powołują się na poświadczenie nieprawdy i złożenie zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było. Na tej podstawie śledczy mogą pani mecenas Bosak-Kruczek postawić zarzuty z artykułów 234 i 238 kk. Ten pierwszy przepis mówi o "fałszywym oskarżeniu", ten drugi o "fałszywym zawiadomieniu o przestępstwie" – mówi nam nasz informator znający kulisy sprawy.

d3r59kr

Co na to mecenas Beata Bosak-Kruczek? - Jesli chodzi o zawiadomienie złożone przez CBA to nie znam jego treści. Natomiast po zapoznaniu się z zarzutami, które zostały wobec mojego klienta ujawnione m.in. przez ministra Macieja Wąsika, mogę zapytać głośno: dlaczego dopiero teraz takie zawiadomienie ze strony CBA zostało złożone? CBA twierdząc, że mój klient zawiadomił prokuraturę na podstawie fałszywego oskarżenia, próbuje nas zastraszyć. Nie spotkałam się z czymś takim w swojej 24-letniej karierze prawnika, gdy jest tak dobrze uprawdopodobnione przestępstwo ze strony kierownictwa CBA - mówi Wirtualnej Polsce mecenas Beata Bosek-Kruczek.

- Dlaczego mówię, że jest to zastraszenie? Bo do mnie także dotarły informacje, z dwóch niezależnych źródeł, że prokuratura rozważała również, żeby mi postawić zarzut fałszywego oskarżenia, celem wyciszenia sprawy. Odbieram to jako formę presji, żebym się wystraszyła i zaprzestała w ramach mojej kancelarii prowadzenia takich spraw - dodaje adwokat Wojciecha J.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów