Trwa ładowanie...
d3nfkyt

Ofiara księdza-pedofila złożyła pozew przeciw papieżowi

Watykan uznał za całkowicie bezpodstawny pozew, złożony w jednym z amerykańskich sądów przez adwokatów ofiary księdza-pedofila przeciwko Benedyktowi XVI oraz kardynałom Tarcisio Bertone i Angelo Sodano.
Share
Ofiara księdza-pedofila złożyła pozew przeciw papieżowi
Źródło: AP, Fot: Alessandra Tarantino
d3nfkyt

Pozew w sądzie w Milwaukee złożony został w imieniu dorosłego, obecnie głuchoniemego mężczyzny, który jako dziecko, tak jak 200 innych chłopców, był wykorzystywany seksualnie przez nieżyjącego już księdza Lawrence'a Murphyego w szkole, w której pracował on w latach 1950-1975.

Adwokaci wyjaśnili, że złożyli pozew przeciwko papieżowi oraz obecnemu i byłemu watykańskiemu sekretarzowi stanu, gdyż według nich znajdują się oni na czele "piramidy", która dążyła do utajnienia skandalu.

W komunikacie watykańskiego biura prasowego odesłano do wcześniejszego oświadczenia adwokata, reprezentującego Stolicę Apostolską Jeffreya Leny. Czytamy w nim: "Ofiarom kryminalnych czynów, popełnionych przez księdza Murphy'ego należy się nasze pełne zrozumienie. Wykorzystując seksualnie dzieci złamał on zarówno prawo, jak i zaufanie, jakie ofiary w nim pokładały".

"Jednakże podczas gdy roszczenia, przedstawione przez ofiary wykorzystywania, są uzasadnione, ten pozew taki nie jest. Sprawa wytoczona Stolicy Apostolskiej i jej reprezentantom jest całkowicie bezpodstawna" - stwierdził watykański adwokat.

d3nfkyt

Podziel się opinią

Share
d3nfkyt
d3nfkyt
Więcej tematów