Trwa ładowanie...

Ocenił ruch prezydenta. "Zbyt daleko idąca deklaracja"

- Publiczna dyskusja na temat Nuclear Sharing prowadzona przez osoby pełniące tak poważne funkcje jak prezydent nie służy naszemu bezpieczeństwu - oznajmił szef KPRM Jan Grabiec.

Ocenił ruch prezydenta. "Zbyt daleko idąca deklaracja"Ocenił ruch prezydenta. "Zbyt daleko idąca deklaracja"Źródło: East News, fot: Wojciech Olkusnik
d1dokiv
d1dokiv

- Jeżeli byłaby taka decyzja naszych sojuszników, żeby rozlokować broń nuklearną w ramach Nuclear Sharing także i na naszym terytorium, aby umocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, to jesteśmy na to gotowi - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla "Faktu".

W poniedziałek na konferencji prasowej w Kanadzie prezydent zapowiedział, że spotka się z Donaldem Tuskiem ws. możliwości dołączenia przez Polskę do programu Nuclear Sharing. Premier zaznaczył, że czeka na spotkanie i chciałby, "by ewentualne inicjatywy były bardzo dobrze przygotowane i żebyśmy mieli wszyscy przekonanie, że tego chcemy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wojna w Ukrainie a bezpieczeństwo Polski w Unii. "Trzeba dokonać wyboru"

Grabiec ocenił ruch Dudy. "Zbyt daleko idąca deklaracja"

Grabiec, nawiązując do wypowiedzi prezydenta ocenił, że jest to "trochę zbyt daleko idąca deklaracja". - W tak ważnej kwestii, jak rozlokowanie w Polsce broni atomowej powinno się najpierw podjąć decyzję, a później ją komunikować - nie odwrotnie - zaznaczył.

d1dokiv

Wskazał, że "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po, bo dla Polaków to jest bardzo ważna kwestia". - Żyjemy w szczególnym czasie. Polacy czują, że perspektywa naszego bezpieczeństwa wymaga wzmacniania i takie daleko idące deklaracje poruszają opinię publiczną - zaznaczył.

Podkreślił, że na razie nie ma żadnej decyzji ani uzgodnień w tej sprawie. - Rząd nie zatwierdził tego rodzaju stanowiska - oznajmił.

Zdaniem szefa KPRM, gdyby zapadła decyzja rozlokowania broni nuklearnej na naszym terytorium, powinniśmy być do tego przygotowani, również z perspektywy reakcji Rosji.

d1dokiv

- Dzisiaj publiczna dyskusja na ten temat przez osoby pełniące tak poważne funkcje jak funkcja prezydencka delikatnie mówiąc nie służy naszemu bezpieczeństwu - podsumował.

Czytaj więcej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dokiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dokiv
Więcej tematów