Trwa ładowanie...
d30c3wh
polska

Oberwanie chmury i gradobicie w Warszawie

• Duże zniszczenia, czyli połamane i powalone drzewa, zalane ulice i piwnice domów to skutki potężnej ulewy, która w niedzielę wieczorem przeszła nad Warszawą
• Strażacy wyjeżdżali ponad 220 razy na interwencje

Share
d30c3wh

Ponad 300 razy interweniowali strażacy w związku z usuwaniem skutków wichury, jaka przeszła w nocy nad Warszawą i okolicznymi powiatami - poinformował rzecznik komendanta PSP Paweł Frątczak.

Jak poinformował Frątczak, najwięcej interwencji było w stolicy - 220, głównie w dzielnicach Śródmieście i Praga Południe. Pozostałe interwencje dotyczyły powiatów woj. mazowieckiego, tj. pruszkowskiego, żyrardowskiego i zachodniego.

d30c3wh

W poniedziałek na północy kraju przewidywane jest zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, po południu stopniowy zanik opadów oraz większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz opady deszczu, miejscami burze. Na południu i wschodzie oraz miejscami w centrum, opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu i tam suma opadów do 25 mm, na krańcach południowo wschodnich do 35 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, od północy kraju przechodzący na północy i północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Wschodnim miejscami wzrastające do dużego i tam początkowo gdzieniegdzie słabe, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu. Suma opadów miejscami do 10 mm, w rejonach podgórskich lokalnie od 20 mm do 30 mm. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny i porywisty.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowej zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 do 22 st., jedynie na południowym wschodzie od 22 do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Niskie prawdopodobieństwo burzy. Opady deszczu okresami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W przypadku wystąpienia burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi większymi przejaśnieniami. Zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr slaby i umiarkowany, północno-wschodni.

d30c3wh

Podziel się opinią

Share
d30c3wh
d30c3wh
Więcej tematów