Trwa ładowanie...
d4jpqzf
d4jpqzf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP
polska

Oberwanie chmury i gradobicie w Warszawie

• Duże zniszczenia, czyli połamane i powalone drzewa, zalane ulice i piwnice domów to skutki potężnej ulewy, która w niedzielę wieczorem przeszła nad Warszawą
• Strażacy wyjeżdżali ponad 220 razy na interwencje
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jpqzf

Ponad 300 razy interweniowali strażacy w związku z usuwaniem skutków wichury, jaka przeszła w nocy nad Warszawą i okolicznymi powiatami - poinformował rzecznik komendanta PSP Paweł Frątczak.

Jak poinformował Frątczak, najwięcej interwencji było w stolicy - 220, głównie w dzielnicach Śródmieście i Praga Południe. Pozostałe interwencje dotyczyły powiatów woj. mazowieckiego, tj. pruszkowskiego, żyrardowskiego i zachodniego.

d4jpqzf

W poniedziałek na północy kraju przewidywane jest zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, po południu stopniowy zanik opadów oraz większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz opady deszczu, miejscami burze. Na południu i wschodzie oraz miejscami w centrum, opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu i tam suma opadów do 25 mm, na krańcach południowo wschodnich do 35 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, od północy kraju przechodzący na północy i północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Wschodnim miejscami wzrastające do dużego i tam początkowo gdzieniegdzie słabe, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu. Suma opadów miejscami do 10 mm, w rejonach podgórskich lokalnie od 20 mm do 30 mm. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny i porywisty.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowej zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 do 22 st., jedynie na południowym wschodzie od 22 do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Niskie prawdopodobieństwo burzy. Opady deszczu okresami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W przypadku wystąpienia burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi większymi przejaśnieniami. Zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr slaby i umiarkowany, północno-wschodni.

d4jpqzf

Podziel się opinią

Share

d4jpqzf

d4jpqzf
Więcej tematów