Trwa ładowanie...
d3lyaxr

Obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej będą miały charakter państwowy

Uroczystości upamiętniające 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2017 roku i będą miały charakter państwowy - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po raz pierwszy z asystą honorową Wojska Polskiego
Po raz pierwszy z asystą honorową Wojska Polskiego (WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d3lyaxr

W uroczystościach, upamiętnieniących dziewięćdziesiąt sześć ofiar katastrofy smoleńskiej, wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz RP. Za organizację obchodów, które odbędą się w Warszawie, w okolicy Pałacu Prezydenckiego przy ul. Krakowskie Przedmieście, odpowiada minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

O planowanych uroczystościach poinformował on Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Jak zaznaczył, ma nadzieje, że obchody zostaną potraktowane priorytetowo, a prezydent Warszawy zadba o ich pokojowy przebieg.

- Zakres działalności i odpowiedzialności resortu kultury obejmuje podtrzymywanie tradycji narodowej i państwowej w zakresie upamiętniania najważniejszych wydarzeń z polskiej historii, do których niewątpliwie należy Katastrofa Smoleńska – podkreśla na swojej stronie ministerstwo.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej, jako członkowie oficjalnej delegacji państwowej na uroczystości obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęli prezydent Lech Kaczyński, Pierwszej Dama Marii Kaczyńskiej, ostatni prezydenta RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz przedstawiciele Parlamentu, Wojska Polskiego, służb i instytucji publicznych, kościołów oraz organizacji społecznych zajmujących się dbaniem o pamięć o zbrodni katyńskiej w Polsce i poza jej granicami.

d3lyaxr

Podziel się opinią

Share

d3lyaxr

d3lyaxr
Więcej tematów