Trwa ładowanie...

O. Tadeusz Rydzyk o prezydencie Andrzeju Dudzie: W pewnym momencie miałem wątpliwości

- Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony, ale powiedziałem mu to. Ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski, każdego dnia - podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

Share
O. Tadeusz Rydzyk o prezydencie Andrzeju Dudzie: W pewnym momencie miałem wątpliwości
Źródło: East News, fot: Jacek Piski/REPORTER
d2fpu48

- Ofiarność jest duża, ale nie taka jak być powinna. Nie ma jeszcze w Polsce takiej odpowiedzialności za sprawy Kościoła, jaka bywa gdzie indziej - ubolewał o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", że składki słuchaczy i widzów Radia Maryja oraz Telewizji Trwam nie wystarczają na ich utrzymanie.

Zdaniem O. Rydzyka, chociaż Radio Maryja ma miliony słuchaczy, to wspiera je finansowo niewielki procent. Jako przykład podał pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

- Często to ponad 200 tys. ludzi. A ilu składa ofiarę? Jak 20 tys., to bardzo dobrze. Wiemy, bo prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane - opowiada Rydzyk.

d2fpu48

Redemptorysta jest przekonany, że "międzynarodowe siły diabelskie" chcą zniszczyć "rodzinę, wiarę i Kościół".

- To jest ta nowa lewica, w tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna - stwierdził. - Potrzeba modlitwy, ba, egzorcyzmów trzeba - dodał.

Akcja "Modlitwa za posła"

Redemptorysta nie ukrywa, że głosował na PiS w ostatnich wyborach do parlamentu. - A na kogo miałem głosować? - dziwi się o. Rydzyk. Dodaje jednak, że głosował "na ludzi, których zna", a program partii rządzącej "jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej".

d2fpu48

O. Rydzyk zdradził, że w toruńskim Sanktuarium NMP powstała akcja "Modlitwa za posła". - Rozdają obrazki z modlitwą do Ducha św. , którą się modlił mały Karol Wojtyła. Wielu prosi świadomie o bardzo trudnego posła czy senatora - mówi zakonnik.

Redemptorysta zapowiedział, że w wyborach prezydenckich, które będą w przyszłym roku, zagłosuje na obecnego prezydenta. - Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony, ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście z nim rozmawiać. Ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski, każdego dnia - podkreślił Rydzyk.

Duchowny dodał, że Andrzej Duda "nie przynosi Polakom wstydu, ale honor".

Rydzyk stwierdził, że jest rozczarowany Polskim Stronnictwem Ludowym i Konfederacją. - Myślałem, że PSL jest bardziej propolskie. Albo Konfederacja - myślałem, że coś wartościowego z tego będzie, że są bardziej za Polską. A tu widzę szkodzenie Polsce - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fpu48

Podziel się opinią

Share
d2fpu48
d2fpu48
Więcej tematów