Trwa ładowanie...
d3sqyub

Ojciec Tadeusz Rydzyk: Głosowałem na PiS. A na kogo miałem głosować?

Ojciec Tadeusz Rydzyk w pierwszym wywiadzie po wyborach parlamentarnych mówi o prześladowaniach księży, ofensywie zła i konieczności obrony przed zgubnymi ideologiami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk (East News)
d3sqyub

- To idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę, Kościół. To jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna - ostrzega w tygodniku „Sieci” dyrektor Radia Maryja.

W wywiadzie udzielonym Michałowi Karnowskiemu ojciec doktor Tadeusz Rydzyk mówi m.in. o początkach Radia Maryja i hojności wiernych. Odnosi się również do dotacji z rządu. Stwierdza, że nie ma nic do ukrycia i jasno wszystko komunikuje. Tak dzieje się np. przy przypadku powstającego Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. Rząd wsparł projekt 117 milionami złotych. Ojciec Rydzyk ubolewa, że inne media nie dostrzegają, że wiele innych podmiotów dostaje wyższe wsparcie.

d3sqyub

Redemptorysta przyznaje otwarcie komu powierzył swój głos w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. To przemyślana decyzja.

- Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii. Tam też są różni ludzie, ale program ugrupowania jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej. Duchowny ciepło wypowiedział się również o obecnym prezydencie. Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia - mówi o. Rydzyk.

CZYTAJ TEŻ: Po Jankowskim przyszedł czas na Rydzyka. Głuchowski i Hołub prześwietlili redemptorystę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sqyub

Podziel się opinią

Share
d3sqyub
d3sqyub
Więcej tematów