ycipk-1zlfvj

Nowy rzecznik PiS. Są kandydaci

Niebawem Prawo i Sprawiedliwość przedstawi nowego rzecznika partii. W grze o stanowisko - według doniesień medialnych - jest dwóch kandydatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i Anita Czerwińska
Jarosław Kaczyński i Anita Czerwińska (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
ycipk-1zlfvj

Po tym, jak Beata Mazurek zdobyła miejsce eurodeputowanego w wyborach do PE 26 maja, PiS musi wyłonić nowego rzecznika partii.

Stanie się to już niebawem. Kandydatką na to stanowisko, według mediów, jest posłanka PiS Anita Czerwińska. Możliwe też, że rzecznikiem PiS zostanie dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego, radny sejmiku mazowieckiego Radosław Fogiel.

ycipk-1zlfvj

CZYTAJ TEŻ: Wybory do parlamentu. Kaczyński złożył ofertę Kukizowi

Decyzja w najbliższych dniach
"Małgorzata Gosiewska – posłanka Prawa i Sprawiedliwości – zastąpi Beatę Mazurek na stanowisku wicemarszałka Sejmu, zaś nowym rzecznikiem PiS zostanie Radosław Fogiel, dyrektor biura poselskiego prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego" – czytamy na portalu tvp.info.

Fogiel nie potwierdza: – To z pewnością bardzo miłe, jeśli jestem wśród osób branych pod uwagę, jeśli chodzi o pełnienie tej funkcji. Nie wiadomo mi nic jednak, żeby jakieś decyzje w tej sprawie zapadły. Kiedy tak się stanie, jestem pewien, że będzie to ktoś kompetentny – mówi współpracownik prezesa PiS.

ycipk-1zlfvj

Ale według tygodnika "Polityka", to posłanka Anita Czerwińska ma być nową rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości, a Fogiel – jej zastępcą.

Od kilkunastu lat Czerwińska jest związana ze środowiskiem "Gazety Polskiej", została szefową warszawskiego klubu "GP". Po katastrofie smoleńskiej angażowała się w upamiętnienie ofiar, blokowanie usunięcia słynnego krzyża z Krakowskiego Przedmieścia, a później organizację miesięcznic smoleńskich.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1zlfvj
Polub WP Wiadomości
ycipk-1zlfvj
ycipk-1zlfvj