Trwa ładowanie...

Nowy pomysł MEN: specjalna karta dla specjalnych uczniów

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce mocniej wspierać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. MEN chce, aby nauczyciele, psychologowie i rodzice dokonywali analizy ucznia i określali jego zadania w Karcie Potrzeb i Świadczeń. Minister Katarzyna Hall tłumaczy, że ten pomysł skierowany jest do uczniów zarówno wybitnych, jaki słabszych.

Nowy pomysł MEN: specjalna karta dla specjalnych uczniówŹródło: Jupiterimages
dr708em
dr708em

Katarzyna Hall mówi, że szkoły będą realizowały dodatkowe zajęcia tak, żeby wykonać założenia zawarte w Karcie Potrzeb i Świadczeń. Na wykonywanie tych zadań nauczyciele mogą przeznaczać dodatkowe godziny, które mają od przyszłego roku organizować. Przykładowy matematyk mógłby jedną godzinę przeznaczać na zajęcia wyrównawcze dla najsłabszych, a drugą - na kółko matematyczne dla przyszłych olimpijczyków. Co najmniej raz w roku komisja będzie weryfikować zapisy w Karcie na podstawie postępów ucznia. Jeżeli nie będzie postępów, to specjaliści będą szukali innych rozwiązań żeby pomóc dziecku.

Minister Hall dodaje, że dodatkowe zajęcia wpisane w Kartę wybitnych uczniów nie będą obowiązkowe. Nie wyklucza jednak wprowadzenia obowiązku uczęszczania na lekcje wyrównawcze dla dzieci gorzej uczących się.

dr708em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr708em
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj