Trwa ładowanie...
d5we1d1

Nowy Jork: Polacy zadowoleni z Bloomberga

Na Greenpoincie ze zwycięstwa Michaela R. Bloomberga cieszyła się większość rozmówców "Nowego Dziennika". Wcześniejsze sondy przeprowadzone w polskiej dzielnicy potwierdzały republikańskie sympatie rodaków. Na pewno zadecydowała o tym postawa obecnego burmistrza oraz jego poparcie dla Bloomberga.

d5we1d1

Głosowałam na Bloomberga. Cieszę się, że wygrał. Jestem zadowolona, że zostanie burmistrzem Nowego Jorku ­- powiedziała Ewa Kotas, przebywająca w Ameryce od ponad czterdziestu lat. ­- Czas pokaże, jakim będzie politykiem.

Nie wszyscy głosowali na republikańskiego kandydata. Czasami w rodzinach były podziały. Jeden syn głosował na demokratów, a inny na republikanów. Było też tak, że odmienne stanowiska reprezentowali małżonkowie. Ja -­ podkreśla Ewa Kotas ­- zdecydowanie poparłam kandydata Partii Republikańskiej. Nie powinno być źle. Bloomberg jest bogatym człowiekiem.

Nie wiem, kim jest Bloomberg. W Ameryce mieszkam od niedawna. Jestem w trakcie załatwiania stałego pobytu. Zacznę interesować się polityką, będę czytać gazety ­- zapewniła reportera "Nowego Dziennika" Helena Małodobra sponsorowana przez córkę.

Marek Wójcicki, właściciel apteki przy 937 Manhattan Ave., dowcipnie puentował: Całe szczęście, że nie przeszedł Fernando Ferrer, bo byśmy wszyscy się utopili. Reszta jest w porządku. Wierze, że Bloomberg będzie kontynuował linię polityki Giulianiego. Wszystko wskazuje na to, że tak powinno być.

d5we1d1

Alicja Wiśniewska z tej samej apteki przyznała, że dopiero od dzisiaj zacznie się interesować nowym burmistrzem. Wie, że zwyciężył Bloomberg, ale zwykli ludzi nie śledzili dokładnie programów partii i nie mogą powiedzieć, czy to dobrze, czy źle, że we wtorkowych wyborach zwyciężył republikanin. Zobaczymy, co pokaże czas. Jeśli nowy burmistrz będzie miał takie pomysły, jak obecny, i zrobi tak wiele, jak on, już dzisiaj daję mu duży kredyt zaufania -­ stwierdziła pani Alicja.

Piotr Ferency przyznał, że z powodu pracy i studiów nie miał czasu na dogłębne śledzenie kampanii wyborczej. Myślę jednak, że skoro Bloomberg miał poparcie Giulianiego, to na pewno zasługuje na zainteresowanie, a zatem dobrze, że wygrał właśnie on.

Anonimowy rozmówca z greenpoinckiej ulicy z niesmakiem wyrażał się o wynikach wczorajszych wyborów powszechnych. Był to wybór między tyfusem i dżumą. Nie podobał mi się żaden z kandydatów.

Grażyna ze sklepu kosmetycznego ze wstydem przyznała, że nie interesuje się tym, co dzieje się w Ameryce. Nic nie wie na temat wyborów powszechnych, walki o stanowisko burmistrza. W tym kraju jest zaledwie od roku. Śledzi natomiast sytuację międzynarodową oraz to, co dzieje się w Polsce.

d5we1d1

Jacek Bąkowski stwierdził, że jako demokrata z ciężkim sercem przyjął zwycięstwo Bloomberga. Cieszę się jednak, że jest to biznesmen ze zdrowym rozsądkiem ­- przyznał właściciel jednego z najstarszych na Greenpoincie biur podroży Greenpoint Travel, ale dodał: Szkoda tylko, że jest nudny jak flaki z olejem.

Jadwiga Ziemiańska, właścicielka Polskiej Restauracji, głosowała na Partię Republikańską, ponieważ uważała, że Bloomberg będzie lepszym burmistrzem od Greena. (Bożena Chojnacka, Wojciech T. Mleczko /pr)

d5we1d1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5we1d1
Więcej tematów