Trwa ładowanie...
d2ou1jq

Nowy Jork: globalizacja z ludzką twarzą

Mary Robinson (AFP)
Liderzy światowego biznesu usłyszeli w niedzielę słowa krytyki ze strony wielu współuczestników szczytu Światowego Forum Gospodarczego, który odbywa się w Nowym Jorku.

Share
d2ou1jq

Domagano się od nich, by bardziej respektowali potrzeby biednych. Według Reutersa, wielu z przedstawicieli gospodarki zdawało się podzielać te troski.

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Mary Robinson apelowała o to, by większą rolę w globalizacji odgrywała jej strona etyczna. Musimy iść w kierunku bardziej etycznej globalizacji i znaleźć sposób by ideę demokracji obywatelskiej przenieść na poziom międzynarodowy - mówiła.

Z kolei głowa Kościoła anglikańskiego, arcybiskup George Carey przywołał upadek amerykańskiego koncernu Enron, który pozbawił wielu pracowników nie tylko pracy, ale także dorobku całego życia umieszczonego w funduszach pracowniczych. Według niego, upadek Enronu wykazał istnienie podstawowych kwestii dotyczących uczciwości w ramach kapitalizmu.

Jest wielki znak zapytania nad współczesnym kapitalizmem. Jest nim jedno słowo, a słowo to to Enron - powiedział arcybiskup - Jakie jest dzisiaj wyzwanie? Kapitalizm musi respektować pewne granice. (mag)

d2ou1jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ou1jq
d2ou1jq
Więcej tematów