Trwa ładowanie...
d352jy4

Nowy felieton Marty Kaczyńskiej. Różni się od poprzednich

W najnowszym felietonie Marta Kaczyńska porusza temat wydania rodzicom dzieci za granicę. Wytłumaczyła, na czym polegają zmiany w prawie wprowadzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Uwagę od treści odciąga jednak podpis pod zdjęciem autorki. Inny niż dotychczas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W lipcu Marta Kaczyńska, bratanica lidera PiS, po raz trzeci wyszła za mąż
W lipcu Marta Kaczyńska, bratanica lidera PiS, po raz trzeci wyszła za mąż (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d352jy4

"Dla dobra dzieci" - to tytuł nowego felietonu Marty Kaczyńskiej w "Sieci". Chwali w nim resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę. "Skonfliktowani rodzice, nierzadko zwracając się do rodzinnego wymiaru sprawiedliwości o pomoc w powstrzymaniu wywiezienia dzieci z kraju, byli zmuszeni długo czekać na orzeczenie, a często dane im było mierzyć się z wyrokami, mocą których, wbrew obiektywnym przesłankom decydowano o słuszności wyjazdu dzieci w kraju. Ministerstwo Sprawiedliwości wyszło naprzeciw opisanym dramatom rodzin" - podkreśliła.

Z felietonu dowiadujemy się, że z końcem sierpnia w życie wejdą przepisy reformujące zasady wydawania najmłodszych obywateli Polski za granicę. Już nie sądy rejonowe, a "specjalnie przeszkoleni do tego celu sędziowie w sądach okręgowych, a w drugiej instancji Sąd Apelacyjny w Warszawie" będą decydować o losach dzieci.

Co więcej, dziecko pozostanie w Polsce do czasu uprawomocnienia się orzeczenia. Prokurator generalny, rzecznik praw obywatelskich i rzecznik praw dziecka będą mogli wnieść skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Jak ocenia Kaczyńska, zmiany "z pewnością korzystnie wpłyną na tempo postępowań", "na podwyższenie ich poziomu merytorycznego", a także "na ułatwienie zrozumienia międzynarodowych uwarunkowań prawnych poszczególnym stronom konfliktu".

d352jy4

Uwagę czytelników przyciągnąć może nie tyle tytuł, temat felietonu czy zdjęcie, ale podpis pod nim. Zdradza, że Kaczyńska przyjęła nazwisko po mężu, ale nie zrezygnowała z tego po ojcu. Teraz, po trzecim ślubie, córka śp. Prezydenta RP, nazywa się: Marta Kaczyńska-Zielińska.

Przypomnijmy, że przyjęła jako drugie również nazwisko poprzedniego męża Marcina Dubienieckiego.

Zobacz też: Córki Marty Kaczyńskiej

Źródło: "Sieci"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d352jy4

Podziel się opinią

Share
d352jy4
d352jy4
Więcej tematów