Trwa ładowanie...
d39l6ey

Nowelizacja kodeksu pracy - więcej praw dla pracowników

"Gazeta Prawna" pisze, że od najbliższej niedzieli molestowaniem będzie nie tylko upokorzenie pracownika, ale również stworzenie wrogiej, uwłaczającej lub zastraszającej atmosfery w miejscu pracy. W życie wchodzi nowelizacja kodeksu pracy.

d39l6ey
d39l6ey

Przepisy ułatwią pracownikom ubieganie się o zadośćuczynienie od pracodawcy, który łamie zasadę równego traktowania w zatrudnieniu. Dodatkowo nowe przepisy przewidują, że pracownicy, którzy wesprą osobę molestowaną, nie będą mogli ponieść żadnych konsekwencji z tego powodu, w tym w szczególności nie mogą zostać zwolnieni z pracy. To rozwiązanie w praktyce umożliwi sądom pracy badanie zasadności zwolnień osób zatrudnionych na podstawie umów terminowych. Obecnie pracodawcy nie muszą uzasadniać wypowiedzeń takich umów.

Pracodawcom przybędą natomiast nowe obowiązki. Zostaną zobowiązani do opracowania wykazu prac, które mogą wykonywać co najmniej dwie osoby oraz instrukcji postępowania dla pracowników w razie wystąpienia zagrożenia w miejscu pracy. Ich obowiązkiem będzie też zatrudnianie inspektorów ochrony przeciwpożarowej.

d39l6ey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39l6ey
Więcej tematów