Trwa ładowanie...
d2a1bwm

Nowa wersja historii w szkole w Szamotułach. "Twórcy Polski porozbiorowej" to Piłsudski, Jan Paweł II i... Lech Kaczyński

• W Zespole Szkół Nr 2 w Szamotułach zawisła nietypowa gazetka
• Zatytułowana "Twórcy Polski porozbiorowej" zawiera zdjęcia Józefa Piłsudskiego, Jana Pawła II i... Lecha Kaczyńskiego
• Autorką gazetki jest nauczycielka języka polskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa wersja historii w szkole w Szamotułach. "Twórcy Polski porozbiorowej" to Piłsudski, Jan Paweł II i... Lech Kaczyński
(Facebook)
d2a1bwm

W Zespole Szkół Nr 2 zawisła nietypowa gazetka szkolna. Zatytułowana "Twórcy Polski porozbiorowej" składa się z trzech zdjęć. Widnieją na nich marszałek Józef Piłsudski, papież Jan Paweł II i... prezydent Lech Kaczyński. Autorką gazetki jest nauczycielka... języka polskiego.

O sprawę zapytano dyrektora placówki. - Myślę, że to pewna niezręczność autorki. Ja sądzę, że te trzy osoby walnie przyczyniły się do odzyskania niepodległości - przyznaje Zygmunt Sługocki, w rozmowie z TVN 24. - Były prezydent przez 5 lat ma swój wkład. Ja nie będę interpretował na ile ta wizja historii jest właściwa czy niewłaściwa. Nauczyciel miał prawo tak to widzieć - mówi.

Treść gazetki wzbudziła wątpliwości części rodziców, a także Adama Szejnfelda, europosła PO, który sprawę skomentował na Facebooku. "To się nazywa zmiana historii na rympał! Za takie coś nauczyciel powinien stracić prawo wykonywania zawodu, a dyrektor szkoły powinien zostać odwołany ze stanowiska!" - napisał. Dyrektor Sługocki zapowiedział, że porozmawia z autorką gazetki.

d2a1bwm

Podziel się opinią

Share

d2a1bwm

d2a1bwm
Więcej tematów