Trwa ładowanie...

Nowa funkcja dla zaufanego człowieka prezesa PiS, Adama Lipińskiego. Szłapka: on korumpował politycznie Renatę Beger

- To jest chyba jakiś żart - powiedział reporterowi WP poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Parlamentarzysta skomentował w ten sposób powołanie Adama Lipińskiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. równego traktowania i społeczeństwa obywatelskiego. W środę poinformowała o tym premier Beata Szydło. - To jest człowiek, który korumpował politycznie Renatę Beger i starał się przeciągnąć posłów Samoobrony do PiS. Jeżeli taka osoba ma być odpowiedzialna za społeczeństwo obywatelskie, to jest to ponury żart i groteska - ocenił poseł Szłapka.

Share
d37nvlw

- Tam była kwestia polityki, tu jest kwestia realnego działania, wpływania na to, jak zostaną kwestie ważne, światopoglądowe rozwiązane - tłumaczył w programie WP Rozmowa rzecznik rządu, Rafał Bochenek.

- Nie chcę wypominać panu rzecznikowi wieku, ale pewnie jakaś lekcja i refleksja by się przydała - skomentował słowa Bochenka Krzysztof Paszyk z PSL. - Ja sobie nie wyobrażam rozmowy pana Lipińskiego z feministkami, gdzie on zdecydowanie i fundamentalnie z większością ich założeń się nie zgadza - powiedziała z kolei WP była premier Ewa Kopacz.

- Jak panie spotkają się myślę, że ulegną urokowi (Adama Lipińskiego - przyp. red.) i będzie im się świetnie współpracowało - odpowiadał na podobne zarzuty Rafał Bochenek w programie WP Rozmowa.

d37nvlw

Adam Lipiński to jeden z najwierniejszych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Działał we wrocławskich strukturach Solidarności, na Dolnym Śląsku organizował struktury Porozumienia Centrum, potem był jednym z założycieli Prawa i Sprawiedliwości. Sprawował funkcję m.in. szefa gabinetu politycznego premiera Jarosława Kaczyńskiego. W 2006 r. głośno zrobiło się o nim za sprawą nagrań wyemitowanych przez TVN. W nagranych ukrytą kamerą rozmowach z ówczesną posłanką Samoobrony Renatą Beger, Lipiński ustalał warunki przejścia posłów Samoobrony do PiS. W zamian za to Renata Beger zażądała funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa. Miała też uzyskać pomoc prawną w rozwiązaniu jej spraw sądowych, stanowiska dla członków swojej rodziny i zabezpieczenie finansowe na pokrycie weksli podpisanych przez posłów Samoobrony.

d37nvlw

Podziel się opinią

Share
d37nvlw
d37nvlw
Więcej tematów