Trwa ładowanie...

Noc spadających gwiazd 2020. Prosta rada, jak obserwować Perseidy

Noc z 12 na 13 sierpnia 2020 jest szczególna. To właśnie tej nocy na niebie zobaczymy najwięcej "spadających gwiazd". Może się zdarzyć, że będzie ich nawet 100 na godzinę. Jak obserwować na niebie "spadające gwiazdy"? Gdzie Perseidy będą najlepiej widoczne?

Noc spadających gwiazd 2020. Jak obserwować Perseidy?Noc spadających gwiazd 2020. Jak obserwować Perseidy?Źródło: Pixabay
d2a9anr
d2a9anr

Noc spadających gwiazd - 12/13 sierpnia 2020

Tej nocy na niebie ujrzymy niezwykłe zjawisko. Chodzi o maksimum roju Perseidów, które pojawiają się co roku w lecie. Perseidy 2020 można obserwować od 17 lipca do 25 sierpnia, jednak to właśnie dzisiaj przypada prawdziwa "noc spadających gwiazd".

"Jak co roku Ziemia znajdzie się dziś w środku strumienia mikroskopijnych cząstek pozostawionych przez kometę 109P/Swift-Tuttle. Zaowocuje to dużą liczbą "spadających gwiazd" sypiących z Perseusza" - pisze Karol Wójcicki, twórca strony "Z głową w gwiazdach".

Noc spadających gwiazd 2020. Jak oglądać nocne niebo, by zobaczyć Perseidy?

Jak obserwować Perseidy 2020? Karol Wójcicki daje prostą radę. "Najlepiej przyjmijcie pozycję leżącą lub półleżącą. Długotrwałe zadzieranie głowy do góry może szybko przyprawić Was o ból karku. Leżąc, dużo łatwiej będzie ogarnąć Wam dużą połać nieba" - radzi autor strony "Z głową w gwiazdach".

Nie wszystkie Perseidy zobaczymy na raz. Będą pojawiały się w niewielkich odstępach czasu. Warto więc wyostrzyć wzrok i obserwować nocne niebo, wypatrując "spadających gwiazd".

d2a9anr

Noc spadających gwiazd 2020. Kiedy najlepiej obserwować Perseidy?

Obserwacje "spadających gwiazd" najlepiej prowadzić przez całą noc. Perseidy będą najbardziej widoczne w drugiej połowie nocy i nad ranem.

Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2a9anr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a9anr
Więcej tematów