Trwa ładowanie...
dbziqn9

Nieprzytomna 2-latka w gorzowskim szpitalu. Rodzice zatrzymani

Krwiaki śródczaszkowe, stłuczone płuca, zasinienia na ciele oraz ślady przypalania papierosem - to obrażenia dwulatki, która w nocy trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Dziecko było nieprzytomne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieprzytomna 2-latka w gorzowskim szpitalu. Rodzice zatrzymani
(WP.PL)
dbziqn9

Podczas transportu do szpitala dziewczynka była reanimowana. Wstępne badania, w tym tomograficzne, wskazują, że obrażenia znajdują się w miejscu starszych ran, powstałych prawdopodobnie w wyniku pobicia. Dziecko przeszło operację i jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

- Pogotowie ratunkowe zostało zawiadomione po godz. 20 - prawdopodobnie przez samych opiekunów dziewczynki. Początkowo lekarze chcieli przetransportować 2-latkę do specjalistycznego szpitala w Szczecinie, ale - ze względu na jej ciężki stan - zdecydowali się na natychmiastowy zabieg na miejscu - mówi WP st. sierż. Maciej Kimet z biura prasowego lubuskiej policji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pies pogryzł 3-latkę w twarz. Rzucił się do ataku podczas zabawy

dbziqn9

Policja zatrzymała 29-letnią matkę i jej 26-letniego konkubenta, który nie jest ojcem biologicznym dziecka. - Oboje byli pijani. Z czynnościami procesowymi czekamy aż wytrzeźwieją. Na tym etapie postępowania nie możemy jeszcze nic powiedzieć na temat ewentualnych zarzutów - wyjaśnia nam Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury. Postępowanie prowadzone jest w tej chwili pod kątem znęcania się oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podczas zatrzymania mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi, matka ponad ćwierć promila. Podczas zatrzymania para twierdziła, że dziecko wypadło z wózka. - Rodzina w ostatnich miesiącach kilka razy zmieniała miejsce zamieszkania - dodaje st. sierż. Maciej Kimet.

dbziqn9

Podziel się opinią

Share
dbziqn9
dbziqn9
Więcej tematów