Trwa ładowanie...
d3vkwg4

Nieoficjalnie: wiadomo, czemu Kaczyński leży w szpitalu już 2 tygodnie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński już 2 tygodnie czeka na zabieg kolana. Walczy jednak z infekcją bakteryjną, która wywołała stan zapalny. Póki lekarze się z nią nie uporają, nie będzie można zrobić właściwego zabiegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński trafił do szpitala na początku maja
Jarosław Kaczyński trafił do szpitala na początku maja (newspix.pl, Fot: CIECIER I BRUNNER)
d3vkwg4

Jarosław Kaczyński leczy się w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie. Leży w wydzielonej salce z osobną łazienką. Pod salą, 24 godziny na dobę siedzi czujny ochroniarz prezesa.

Lider PiS trafił na oddział na początku maja. Oficjalnie: z powodu urazu kolana. Teraz te informacje częściowo się potwierdzają.

Uciążliwe zakażenie bakteryjne

d3vkwg4

Operacja kolana odwleka się, bo lekarze muszą najpierw opanować ostry stan zapalny - donosi "Super Express".

- Sytuacja jest poważna, choć wszystko jest pod kontrolą. Pan prezes czeka na operację, która przywróci go do zdrowia. Później będzie go jeszcze czekać rehabilitacja i w sumie prezes może być wyłączony z normalnego funkcjonowania nawet przez pół roku - mówi "Super Expressowi" informator.

Przedstawiciele szpitala nie chcą jednak komentować tych doniesień. Płk Jarosław Kowal zaznacza, że szpital nie udziela informacji na temat stanu zdrowia pacjentów.

Zobacz także: Czy prezes Kaczyński boi się narkozy?

Politycy PiS dementują plotki o nowotworze

- Prezes długo zwlekał z podjęciem leczenia, aż w ostatnim czasie uraz spowodował tak silny ból, że uniemożliwił mu poruszanie się o własnych siłach – tłumaczył niedawno wicemarszałek Senatu Adama Bielan (PiS).

d3vkwg4

Ku zaskoczeniu, okazało się że od samego początku Kaczyński nie leżał na ortopedii. Trafił od razu do Kliniki Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych.

Spekulowano, że przyczyną mogą być problemy z groźną bakterią, a nawet nowotworem. - Jedyną poważną dolegliwością, z którą prezes PiS się boryka, jest uraz kolana - zapewniał Bielan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vkwg4

Podziel się opinią

Share

d3vkwg4

d3vkwg4
Więcej tematów