Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: Siergiej Ławrow rezygnuje ze stanowiska. "Chciał już dawno odejść"

Siergiej Ławrow, rosyjski minister spraw zagranicznych, nie będzie dłużej członkiem rządu. Nieoficjalną informację przekazała rosyjska telewizja RTVI.

Share
Nieoficjalnie: Siergiej Ławrow rezygnuje ze stanowiska. "Chciał już dawno odejść"
Źródło: East News, Fot: Kyodo
d2bt4lc

- Fakt, że chciał już dawno odejść, nie jest dla nikogo tajemnicą - twierdzi informator RTVI. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że nie wie, czy Ławrow pozostanie na stanowisku.

W zeszłym tygodniu szef rosyjskiego resortu obrony potwierdził, że Rosja wydali ze swojego kraju brytyjskich dyplomatów. To odpowiedź na symetryczne działania Wielkiej Brytanii związane z otruciem szpiega Siergieja Skripala, o co Londyn oskarża Moskwę. Premier Theresa May wezwała Rosję do przedstawienie szczegółowych informacji o programie rozwoju broni chemicznej oraz próbie otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego.

d2bt4lc

Moskwa nie odpowiedziała na ultimatum. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow stwierdził, że wydalenie rosyjskich dyplomatów " stanowi bezprecedensową, rażącą prowokację" i zapowiedział działania odwetowe.

W poniedziałek ogłoszono, że Władimir Putin wygrał wybory prezydenckie. Oznacza to, że obejmie tę funkcję po raz czwarty.

Zobacz także: W Polsce powinno być tak jak w Rosji!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rtvi.com

d2bt4lc

Podziel się opinią

Share
d2bt4lc
d2bt4lc
Więcej tematów