Trwa ładowanie...

Siergiej Ławrow: Rosja wydali brytyjskich dyplomatów

- Tak, oczywiście – w ten sposób rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odpowiedział na pytanie agencji Reuters, czy Rosja planuje wydalenie brytyjskich dyplomatów.

Share
Siergiej Ławrow: Rosja wydali brytyjskich dyplomatów
Źródło: PAP, Fot: alexander scherbak
d3mcxve

Szef rosyjskiej dyplomacji, uczestniczący w Kazachstanie w spotkaniu z szefami tureckiego i irańskiego MSZ ws. Syrii, nie podał żadnych szczegółów.

Będzie to odpowiedź na działania Wielkiej Brytanii, która zdecydowała się na wydalenie z kraju 23 rosyjskich dyplomatów. W środę premier Theresa May tłumaczyła, że są to "niezgłoszeni oficerowie wywiadu" i mają tydzień na opuszczenie kraju.

d3mcxve

Decyzja Wielkiej Brytanii jest konsekwencją otrucia Siergieja Skripala, o co Londyn oskarża Moskwę. Premier Theresa May wezwała Rosję do przedstawienie szczegółowych informacji o programie rozwoju broni chemicznej oraz próbie otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego. Moskwa nie odpowiedziała na ultimatum. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow stwierdził, że wydalenie rosyjskich dyplomatów " stanowi bezprecedensową, rażącą prowokację" i zapowiedział działania odwetowe.

Zobacz także: Burza po słowach Andrzeja Dudy o UE. "Powinien uważać"

4 marca Siergiej Skripal i towarzysząca mu jego 33-letnia córka zostali znalezieni nieprzytomni w centrum handlowym Maltings w Salisbury na południu Anglii. Londyńska policja potwierdziła, że była to próba morderstwa. Zostali otruci przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

d3mcxve

Podziel się opinią

Share
d3mcxve
d3mcxve
Więcej tematów