Są pierwsze wyniki wyborów w Rosji. Wygrywa Władimir Putin

Z pierwszego sondażu exit poll wynika, że wybory prezydenckie w Rosji po raz kolejny wygrał Władimir Putin. Zdobył 73,9 proc. głosów. Według pierwszych cząstkowych danych z 21,33 proc. okręgów wynika, że otrzymał 71,97 proc. głosów wyborców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin po raz kolejny wygrał wybory prezydenckie
Władimir Putin po raz kolejny wygrał wybory prezydenckie (East News, Fot: Michael Klimentyev/SPUTNIK Russia)
WP

Na drugim miejscu, jak wynika z sondaży exit poll przeprowadzonych przez Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) znalazł się Paweł Grudinin - zdobył 11,2 proc. głosów. Trzecie miejsce zajął Władimir Żyrinowski - 6,7 proc. głosów.

Według sondażu exit poll Fundacji "Opinia Publiczna" Putin wygrał wybory zdobywając aż 77 proc. głosów. Grudinin miał zdobyć 11,8 proc., a Żyrinowski 5,9 proc.

WP

Są wyniki cząstkowe wyborów

Chwilę po opublikowaniu wyników sondażowych Centralna Komisja Wyborcza podała pierwsze wyniki cząstkowe. Po przeliczeniu 21,33 proc.głosów okazało się, że na Putina zagłosowało 71,97 proc. wyborców, na Grudinina - 15,9 proc. Żyrinowski zdobył - 6,96 proc. głosów.

Po podliczeniu 40,01 proc. głosów przewaga Putina wzrosła do 74,22 proc. głosów.

Z danych na godzinę 19 czasu moskiewskiego, czyli na dwie godziny przed zamknięciem lokali wyborczych, wynika, że frekwencja wyniosła 59,5 proc.

WP

Władimir Putin był już prezydentem Rosji trzykrotnie. Przez dwie czteroletnie kadencje - od 2000 do 2008 roku i od 2012 roku - tym razem na sześcioletnią kadencję.

Źródło: tass.ru

Polub WP Wiadomości
WP
WP